eur:
402.61
usd:
372.83
bux:
89030.81
2025. április 1. kedd Hugó
Orlan-10 orosz felderítő drón. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Wikipédia

Ukrajnában pilóta nélküli felderítő gépek segítik az orosz tüzérséget - videó

Ritkán látható felvételt tett közzé a moszkvai védelmi minisztérium arról, hogyan működnek együtt az ukrajnai fronton a tüzérek és a drónok.

A Viral Press és a Reuters által megosztott felvételek szerint az akciót Orlan-10-es UAV-k, vagyis pilóta nélkül légi járművek segítették - írja a Portfolio.

A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a felderítő drónokon kívül tüzérségi megfigyelők mellett tüzérségi felderítők is részt vettek a támadások előkészítésében.

Az Orlan-10-es felderítő robotot a szentpétervári Különleges Technológiai Központ elnevezésű tervező irodában fejlesztették ki. A drónt nagyrészt kompozit műanyagokból gyártják, így a radarok csak nehezen észlelhetik.

Általában hármasával indítják a gépeket, az első 1000-1500 méteres magasságban videós megfigyelést végez, a második elektronikai felderítést hajt végre, a harmadik pedig átjátszó állomásként továbbítja a földre az első kettő által gyűjtött adatokat.

Egyszerre legfeljebb öt Orlan-10 tud csapatban együttműködni. A feladat végeztével a robotok visszatérnek az indulási helyükre és ejtőernyővel leereszkednek. Ezután újra fel lehet használni a drónokat.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×