A Viral Press és a Reuters által megosztott felvételek szerint az akciót Orlan-10-es UAV-k, vagyis pilóta nélkül légi járművek segítették - írja a Portfolio.
A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a felderítő drónokon kívül tüzérségi megfigyelők mellett tüzérségi felderítők is részt vettek a támadások előkészítésében.
Az Orlan-10-es felderítő robotot a szentpétervári Különleges Technológiai Központ elnevezésű tervező irodában fejlesztették ki. A drónt nagyrészt kompozit műanyagokból gyártják, így a radarok csak nehezen észlelhetik.
Jewelry work: artillerymen destroy enemy equipment and weapons with high-precision Krasnopol ammunition
— Black Diamond (@blackdiammon) March 15, 2024
?Donetsk direction
Artillery crews of large-caliber Msta-B howitzers of a separate artillery brigade of the Southern group of forces, in cooperation with crews of Orlan-10… pic.twitter.com/2HtY6nvD3J
Általában hármasával indítják a gépeket, az első 1000-1500 méteres magasságban videós megfigyelést végez, a második elektronikai felderítést hajt végre, a harmadik pedig átjátszó állomásként továbbítja a földre az első kettő által gyűjtött adatokat.
Egyszerre legfeljebb öt Orlan-10 tud csapatban együttműködni. A feladat végeztével a robotok visszatérnek az indulási helyükre és ejtőernyővel leereszkednek. Ezután újra fel lehet használni a drónokat.