eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Ukrán katona Bahmutnál. Forrás:Twitter/Ukraine War Now
Nyitókép: Forrás:Twitter/Ukraine War Now

Drámai a helyzet Bahmutban - videó

Az oroszok újult erővel támadják a várost azt követően, hogy javult az együttműködés a reguláris csapatok és a Wagner zsoldosai között.

A brit védelmi minisztérium legfrissebb jelentésében arról számolt be, hogy minden korábbinál súlyosabb harcok dúlnak Bahmutban. Az ukránok ugyan még tartják állásaikat a város nyugati részében, de az elmúlt 48 órában különösen heves tüzérségi támadások érték őket.

Ezzel egyidőben a Wagner katonái folytatják előrenyomulásukat a város központjában. Most már az orosz reguláris erők is segítik a zsoldosokat. A támadás lészaki és déli szárnyait az ejtőernyősök (VDV) biztosítják.

Az ukrán védők súlyos utánpótlási gondokkal küszködnek, de a britek szerint eddig sikerült rendezetten visszavonulniuk azokból az állásaikból, ahonnan kiszorították őket.

Pár napja szintén a brit védelmi minisztérium számolt be arról, hogy az orosz légideszantosok új, rendkívül pusztító fegyvert kaptak. A TOSZ-1 Buratyino nevű eszköz az orosz terminológia szerint nehéz lángszóró. Valójában egy T-72-es harckocsi alvázára szerelt sorozatvetőről van szó, amelynek rakétáit termobárikus robbanófejjel látták el. Ezek az úgynevezett vákuumbombák sok szakértő szerint az atomfegyverek után a legpusztítóbb harceszközök.

Mint arról már az Infostart is beszámolt, ez olyan kétlépcsős fegyver, amely először nagyon finom szemcsékből álló aeroszolt juttat a levegőbe, ami lehet üzemanyag (pl. benzin) vagy akár apró fémrészecske is. A második töltet meggyújtja ezt a felhőt, ami által tűzgömb, illetve lökéshullám alakul ki és az felperzseli a környezetét. A detonáció után vákuum keletkezik, mivel a robbanás megköti az oxigént és szó szerint kiszippantja a még életben maradottak tüdejéből a levegőt.

Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard: csak az tiltakozik a turisták áradata ellen, aki nem profitál belőle

Kiss Róbert Richard: csak az tiltakozik a turisták áradata ellen, aki nem profitál belőle

A turizmus nem szociális jog, így joggal szednek belépődíjat az utazók kedvenc célpontjai – mondta Kiss Róbert Richard, de a turisztikai szakértő arra is emlékeztetett, hogy ezek a látványosságok eddig is a bevételük nagy részét éppen a pokolba kívánt látogatóktól szerezték.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×