Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
310.62
bux:
137814.93
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pexels

Szerbia egy uniós államot is hamis bombariadókkal vádol

Az Air Serbia járatainak több mint egy tucat alkalommal kellett visszafordulniuk fals bombariadó miatt orosz vagy szerb repülőterekre az ukrajnai háború kezdete óta. Aleksandar Vučić elnök szerint az ukrán titkosszolgálat mellett egy meg nem nevezett uniós tagállam titkosszolgálata áll a jelenség mögött.

Belgrád repülőterét is legalább háromszor kellett kiüríteni február vége óta bombariadó miatt, illetve ide vagy Moszkvába kellett visszatérniük a hamis bombariadókban érintett járatoknak visszafordulniuk, írja a Reuters.

Aleksandar Vučić Ukrajnát és egy uniós tagállamot gyanúsít, de bizonyítékot nem hozott állításainak alátámasztására.

Oleg Nyikolenko, az ukrán külügyminiszter szóvivője Vucic állítását alaptalannak és hamisnak nevezte,

egyúttal sajnálatát fejezte ki, hogy Szerbia nem csatlakozott az uniós szankciókhoz Oroszországgal szemben.

"Felszólítjuk Belgrádot, hogy álljon ki az igazság mellett, és csatlakozzon Ukrajna támogatásához, valamint azon értékek fenntartásához, amelyekre az egyesült demokratikus Európa épül" - áll a közleményben.

Az EU-tagságra pályázó Szerbia szinte teljes mértékben az orosz gáztól és olajtól függ. Nem hajlandó szankciókat bevezetni a Kreml ellen, és rendszeresen közlekedő légi járatokat tart fenn Moszkvába.

"Elvi okokból nem állítjuk le ezeket a járatokat, mert

meg akarjuk mutatni, hogy szabad ország vagyunk,

mi hozzuk meg a saját döntéseinket. Ne más döntse el helyettünk, hogy mikor állítunk le járatokat" - mondta Vučić.

Belgrád az elmúlt hetekben háromszor szavazott meg ENSZ-határozatokat, amelyek elítélték Oroszország ukrajnai invázióját, és felfüggesztette az ország tagságát az ENSZ fő emberi jogi testületében.

Moszkva az ukrajnai akcióit különleges katonai műveletnek nevezi az ország "nácitlanítására".

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×