Infostart.hu
eur:
354.84
usd:
312.32
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője beszédet mond a párt 29. tisztújító kongresszusán a Hungexpón 2021. november 14-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Deutsch Tamás: lelepleződött a Soros György által finanszírozott hálózat

A fideszes politikus szerint az EP-nek is foglalkoznia kell az üggyel.

Eljött az idő, hogy a Soros-hálózat uniós intézményekre gyakorolt külső befolyásának ügyével végre érdemben foglalkozzunk - jelentette ki a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője abban a levélben, amit az európai parlamenti képviselőknek küldött a Magyar Nemzet cikksorozata nyomán.

Deutsch Tamás a Facebook-oldalán szerdán megosztott levelében azt írta, a napilap cikksorozatának köszönhetően "végérvényesen lelepleződött" a Soros György által finanszírozott hálózat valódi működési mechanizmusa.

"A SorosLeaks cikksorozat azok számára is megcáfolhatatlan bizonyítékokkal szolgál, akik eddig kitalációnak vagy összeesküvés-elméletnek minősítették a Soros-hálózattal kapcsolatban megfogalmazott állításokat. A napvilágra került felvételeken ugyanis a Soros György érdekkörébe tartozó NGO-k és lobbiszervezetek vezetői, kutatói, valamint újságírók és politikusok számolnak be zavarba ejtő őszinteséggel és részletességgel a Soros-hálózat által alkalmazott kettős mércéről, álhírterjesztésről és manipulációról, amely Magyarországot és Lengyelországot éri, azok egyes politikai ügyekben képviselt patrióta álláspontja miatt" - fogalmazott a fideszes politikus.

Úgy folytatta, hogy a "leleplezés" által bemutatott jelenség azonban jóval túlmutat a két országot ért támadásokon, hiszen valójában egy összeurópai problémáról van szó. A "manipulációs gépezet" ugyanis nem csupán a nyugati fősodratú médiában alakított ki meghatározó befolyást, ahol aztán kritikátlanul visszhangozzák a Soros-féle NGO-k elfogult és hamis értékeléseit. Az Európai Unió alapintézményeinek tevékenységét és döntéseit is egyre növekvő mértékben befolyásolja, vonja irányítása alá a Soros-hálózat a Soros-féle NGO-kból különböző uniós pozíciókba ejtőernyőztetett politikusok és bürokraták, valamint a függetlennek hazudott think-tank és NGO-világ intézményesített befolyása által - fogalmazott.

Deutsch Tamás szerint a felvételek alapjaiban kérdőjelezik meg a média objektivitásába és függetlenségébe vetett hitet, és teljesen új nézőpontba helyezik az Európát, az Európai Uniót érő külső beavatkozás problémakörét is. A Soros-féle hálózat uniós intézményekre gyakorolt hatása mára ezen intézmények integritását veszélyezteti. Elég csupán az Európai Parlament e heti plenáris ülésének napirendjén szereplő Lagodinsky-jelentésre utalni - folytatta -, amely nem kevesebbet javasol, minthogy a civilnek álcázott Soros-féle politikai lobbiszervezetek kerüljenek ki a tagállamok joghatósága alól, aláásva ezzel az átlátható gazdálkodásra és elszámoltathatóságra vonatkozó legalapvetőbb elvárásokat is.

"A Soros-hálózat önérdekét megjelenítő abszurd elképzelés ebben az esetben is mint kés a vajban megy át most éppen az Európai Parlamenten" - emelte ki.

"Eljött az idő, hogy ezzel a kérdéssel, a Soros-hálózat uniós intézményekre gyakorolt külső befolyásának ügyével végre érdemben foglalkozzunk! Megengedhetetlen, hogy bármely érdekcsoport által finanszírozott hálózat a fentihez hasonló befolyásra tegyen szert akár az európai médiára, akár az uniós intézmények működésére, akár az egyes tagállamokról alkotott külső megítélés kialakítására. A Soros-hálózat uniós alapintézményekre gyakorolt külső befolyása elleni megfelelő fellépés elmulasztása könnyen a tagállamok és az uniós intézmények közötti feszültségek növekedéséhez, egyszersmind az európai együttműködés további elnehezüléséhez vezethet" - zárta sorait Deutsch Tamás.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×