Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Jepifanyij metropolita, az egyesített ukrán ortodox egyház vezetője istentiszteletet tart a Kijevi Rusz (Nagyfejedelemség) népe megkeresztelésének 1032. évfordulója alkalmából a Nagy (Szent) Volodimir kijevi nagyfejedelemről elnevezett hegyen, Kijevben 2020. július 28-án. Nagy Volodimir 988-ban kötelezte népét az új vallás, a bizánci rítusú kereszténység felvételére és tömegesen kereszteltette meg alattvalóit a Dnyeper vizében. A 9. század végén létrejött Kijevi Rusz vagy Kijevi Nagyfejedelemség a kelet-európai térség első szervezett állama volt, magában foglalta a keleti szláv törzseket, Oroszország, Ukrajna és Fehéroroszország elődállamának tekintik.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Koronavírus - Megfertőződött az ukrán ortodox egyház vezetője

Megfertőződött koronavírussal Jepifanyij metropolita, az ukrán ortodox egyház vezetője - közölte egyházának sajtószolgálata.

A közlemény szerint Jepifanyij tavaly felvette a védőoltás mindkét dózisát. Szombaton derült ki, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje. A metropolita az elkövetkező két hét hétben házi karanténban lesz, járóbeteg-ellátást kap, nem vezet egyházi szertartásokat és nem fogad látogatókat.

Ukrajnában vasárnapra az azonosított fertőzöttek száma 6 379-cel 3 754 458-ra, az elhunytaké 88-cal 98 283-ra nőtt. Az aktív betegek száma is tovább emelkedett, csaknem négyezerrel 102 533-ra. Az elmúlt napon 1957 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget szállítottak kórházba.

A legfrissebb adatok szerint valamely oltás mindkét dózisát eddig 14 259 590-en adatták be maguknak a mintegy 42 millió lakosú országban, további 725 453-an pedig még csak az első adagot vették fel. Harmadik, emlékeztető oltást eddig 94 948-an kaptak. Szombaton 39 769 embert oltottak be.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×