eur:
411.7
usd:
392.54
bux:
79948.78
2024. november 25. hétfő Katalin
Így terjed az internetes zaklatás

Így terjed az internetes zaklatás

Az amerikaiak nagyjából 40 százaléka esett már áldozatául internetes zaklatásnak, elsősorban a közösségi portálokon, köztük a Facebookon és a Twitteren - derül ki a Pew Research Center (PRC) kutatóintézet legújabb felmérésből.

Az eredmények szerint a 4248 válaszadó 41 százaléka tapasztalta már meg saját bőrén az online zaklatást például gúnynévadás, vagy kínos helyzetbe hozás formájában. Három évvel ezelőtt ez az arány még 35 százalék volt.

A megkérdezettek közül minden ötödik mondta, hogy a zaklatás súlyosabb formáival - fizikai fenyegetéssel és szexuális zaklatással - is találkozott már az interneten a kutatás szerint.

Összességében a férfiak (44 százalék) ugyan gyakrabban találják szembe magukat a jelenséggel, mint a nők (37 százalék), utóbbiak, különösen a fiatal nők azonban sokkal nagyobb valószínűséggel válnak szexuális tartalmú online zaklatás áldozatává.

A 18-29 éves korosztályban minden tíz nőből kettőt ért már szexuális zaklatás az interneten és nagyjából 50 százalékuknak küldtek már olyan "félreérthetetlen" képeket, amelyeket nem kértek.

A közösségi média a leggyakoribb helyszíne az online zaklatásnak: a megkérdezettek 58 százaléka mondta, hogy legutóbb a közösségi portálok valamelyikén érte zaklatás.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×