Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Romániában már tizenegy ember halt meg a rendkívüli hideg miatt

Romániában már tizenegy ember halt meg a rendkívüli hideg miatt. A bukaresti egészségügyi minisztérium közölte: az elmúlt egy hétben összesen 6, elsősorban az ország keleti és déli részén lévő megyéből jeleztek haláleseteket, de az erdélyi Arad megyében is fagytak meg emberek.

A romániai sürgősségi kórházakban jelenleg összesen harminc olyan embert ápolnak, akik - elsősorban nehéz szociális helyzetük miatt - majdnem kihűltek. Erdélyben tegnap éjjel helyenként mínusz 20 Celsius-fokot mértek. A havazás és a hófúvás továbbra is Románia déli és délkeleti részén okoz fennakadást a közlekedésben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×