Infostart.hu
eur:
354.14
usd:
310.48
bux:
137941.37
2026. június 23. kedd Zoltán

Harakirit követett el egy férfi a parlament előtt

A szamurájok rituális öngyilkosságát, a harakirit utánozva hasba szúrta magát egy japán férfi hétfőn a tokiói parlament épülete előtt. E tettével akarta kikövetelni a képviselőktől, hogy látogassanak el a japán háborús bűnösöknek is emléket állító Jaszukuni-szentélyhez - jelentette a rendőrség és a média.

A férfi életben maradt, kórházba vitték.

A Jiji japán hírügynökség jelentése szerint a harakirit elkövető 39 éves férfi egy szélsőjobboldali, nacionalista mozgalom tagja. A rendőrség később megerősítette ezt az értesülést és közölte, hogy az illetőnél találtak egy "figyelmeztető levelet, amely a parlamenti képviselőknek szól".
   
Az egyik japán televízió képein látszott a helyszínen az illető véres ruhája és 20 centiméteres pengehosszúságú késének tokja.
   
A nacionalista mozgalmak tagjai rendszeresen követelik a kormány tagjaitól és Akihito császártól is, hogy látogassanak el a Tokióban lévő szentélyhez, amely 2,5 millió japán katonának állít emléket, köztük azonban 14 olyannak is, akit a szövetségesek a II. világháború után háborús bűnökért halálra ítéltek.
   
Két volt kormányfő, Koidzumi Dzsunicsiro és Abe Sindzo augusztus 15-én, Japán II. világháborús vereségének 64. évfordulóján meglátogatta az emlékhelyet, Aszo Taro hivatalban lévő miniszterelnök azonban nem. Koidzumi 2001 és 2006 közötti hivatali ideje alatt is többször elzarándokolt a Jaszukuni-szentélyhez, amivel kiváltotta a háború végéig japán gyarmati uralomtól szenvedő Kína és Dél-Korea tiltakozását.
   
Japánban augusztus végén tartanak parlamenti választásokat.

Címlapról ajánljuk
Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

A kormány sok feladatára tekintettel rendkívüli ülést tartott hétfő után kedden is az Országgyűlés, amelyen délelőtt elfogadták az előző nap tárgyalt törvényjavaslatokat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×