Infostart.hu
eur:
352.41
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

A németek egy része nem szereti az idegeneket

Az egykori NDK lakosságán eluralkodott az idegenek elleni hangulat. Az ország újraegyesülésének 20. évfordulóján nagyszabású közvélemény-kutatást készítettek arról, hogy miként módosult a keleti tartományok lakóinak véleménye az elmúlt két évtized alatt. Az adatokból többek között kiderült, hogy sokan változatlanul úgy vélik: a külföldiek elveszik tőlük a munkalehetőséget.

A felmérés kimutatta, hogy a keletnémetek 40 százaléka szerint túl sok az idegen az országban és számukat sürgösen csökkenteni kellene.
Az aggasztó adatot némileg tompítja az a tény, hogy néhány évvel ezelőtt még a válaszadók közel fele hangoztatta, hogy nem látja szívesen a külföldieket német földön.

Riasztó viszont, hogy a keletnémetek kereken egyharmada változatlanul úgy véli, hogy az idegenek élősködnek és társadalmi feszültséget teremtenek.

A megkérdezettek alig 15 százaléka vallotta, hogy a külföldiek jelenléte színesebbé teszi az életet Németországban. A tanulmányból kiderül az is, hogy a szélsőjobboldali programmal fellépő pártok továbbra is népszerűségnek örvendenek, a 40 év alatti de már nagykorú válaszadók 9 százaléka helyesli ezen pártok fellépését.

A szeptember végi parlamenti választás kimenetelét alighanem erősen befolyásolja majd az a tény, hogy az egykori NDK
lakosságának egyötöde teljesen közömbös a szélsőjobboldali pártok követeléseivel szemben. Némi reménysugárt jelent a felmérés azon kitétele, hogy a válaszadók 72 százaléka elutasítja a neonáci eszmevilágot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×