eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály

Szemétbe kerül a parkolási bírságok nyolcvan százaléka

A gyenge lábakon álló bizonyítékok miatt a Nagy-Britanniában kirótt parkolási bírságok nyolcvan százaléka a szemétben végzi, ha az élelmes autósok megtámadják a büntetést.

Nagy-Britanniában is szívesen rónak ki a parkolási társaságok (illetve az önkormányzatok) bírságot a szerintük szabálytalanul parkoló autósokra és motorosokra.

Ám a The Sunday Telegraph összeállításából kiderül, hogy súlyos problémák vannak a hatékonysággal, hiszen országos átlagban a megtámadott büntetések több mint felénél a megbírságolt kerül ki győztesen a vitából, de vannak olyan országrészek is, ahol ez az arány elérheti a nyolcvan százalékot is.

"Az önkormányzatok a bíróságra vitt ügyek nagy részében nem is foglalkoznak a fellebbezéssel, mert tisztában vannak azzal, hogy indokolatlan volt a büntetés, vagy nem rendelkeznek a megfelelő bizonyítékkal" - mondta az autósoknak jogi segítséget nyújtó Fellebbezz most! Csoport munkatársa, Barrie Segal, aki szerint az önkormányzatok azokra az autósokra alapoznak, akik szó nélkül befizetik a büntetést.

Nagy-Britanniában tavaly elérte az 1 milliárd fontot (360 milliárd forintot) a parkolási díjakból és büntetésekből befolyó bevétel, amiből az önkormányzatok 500 millió fontos (180 milliárd forintos) nyereségre tettek szert. A parkolóőrök mintegy 8 millió esetben tettek ki büntetőcédulát.

Címlapról ajánljuk
Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Az utóbbi tíz évben leállt a világ szegényebb országainak felzárkózása. Azaz, lassabban haladnak a jólét felé, mint ahogy a gazdagok gazdagodnak. Pedig, a 90-es évek közepétől húsz éven át éppenséggel visszaszorulóban volt a szegénység és javultak a mutatók. A folyamat azonban körülbelül tíz éve elakadt – írja az Economist magazin.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Ijesztő trend indult újra a világban, ismét nő a szakadék

Ijesztő trend indult újra a világban, ismét nő a szakadék

Az elmúlt évtizedben megtorpant a fejlődő országok felzárkózása a gazdagabb nemzetekhez képest. Az Economist magazin elemzése szerint a szegényebb országok jóléti mutatói lassabban javulnak, mint ahogy a fejlett gazdaságok gyarapodnak. Ez a trend ellentétes az 1990-es évek közepétől kezdődő húszéves időszakkal, amikor a globális szegénység csökkenő tendenciát mutatott - közölte az Infostart.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×