eur:
405.6
usd:
383.63
bux:
77882.51
2024. november 15. péntek Albert, Lipót
Washington, 2016. április 17.Bill Gates, a Microsoft amerikai társaság alapító elnöke a pénzügyi fejlesztés új módjairól szóló tanácskozáson, amelyet az IMF és a Világbank tavaszi találkozóinak keretében tartanak a Világbank washingtoni székházában 2016. április 17-én. (MTI/EPA/Shawn Thew)
Nyitókép: SHAWN THEW

Bill Gates: Amerika elkésett

A milliárdos szerint az Egyesült Államok korábbi beavatkozással elkerülhette volna a gazdaság leállását, ugyanakkor még ha recesszió is az ára, csak a szigorú korlátozások fenntartásával állítható meg a járvány.

Az Egyesült Államok elszalasztotta az esélyt arra, hogy kontrollálja a koronavírust leállások nélkül, nem lépett elég gyorsan - mondta Bill Gates, a Microsoft alapítója a CNBC-nek, amit a Portfolio szemlézett. A milliárdos szerint már januárban figyelnie kellett volna mindenkinek, miután a vírust decemberben felfedezték Kínában.

Gates szerint a tesztelések felpörgetése mellett elkerülhetetlen a legalább 6-10 hetes leállás annak ellenére is, hogy az egyének bezárkózása katasztrofális hatással lesz a gazdaságra.

Úgy fogalmazott:

"Nagyon nehéz azt mondani az embereknek, hogy járjanak továbbra is éttermekbe, vegyenek új házakat, és ignorálják a sarokban fekvő testeket,

mert azt akarjuk, hogy tovább költekezzenek, mert van néhány politikus, aki azt gondolja, hogy a GDP-növekedés a fontos. Egy járvány alatt kemény dolog azt mondani az embereknek, hogy folytassák a dolgaikat, tudva, hogy a cselekedeteikkel a fertőzést terjesztik."

Az Egyesült Államokban nagyon gyorsan terjed a járvány, a WHO attól tart, hogy az ország a járvány új gócpontjává válik. Már mintegy 55 ezer fertőzöttet tartanak számon. Több helyen, például Kalifornia, New York és Washington államban átmenetileg bezárták a nem létfontosságú helyeket és üzleteket, aminek az lett az eredménye, hogy a munkanélküliség megugrott.

Donald Trump kedden azt közölte, hogy reményei szerint húsvétra már újra lehet nyitni mindent,

annak érdekében, hogy minimalizálják a gazdasági hatásokat. Az egészségügyi szakértők keményen kritizálták emiatt, mert szerintük túlterhelné az egészségügyi rendszert és több halálos áldozathoz vezetne. A kritikák hatására az elnök kedd délutáni sajtótájékoztatóján már visszakozott is a korábbi kijelentésből, azt hangoztatva, hogy a tények alapján döntenek majd a gazdaság újraindításáról és munkahelyek nyitásáról.

A Bill and Melinda Gates Alapítvány egyébként finanszíroz egészségügyi projekteket is. A Microsoft alapítója már 2015-ben figyelmeztetett arra, hogy az emberiség nincs felkészülve egy következő járványra.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a mi költségvetésünk egy nyílt lázadás

Terjedelmes interjút adott péntek reggel a Kossuth rádiónak a miniszterelnök. Szólt a 2025-ös "békeköltségvetés" megalapozásáról, amely már az ukrajnai háború lezárását feltételezi, elmondta, mely összetevő áll hozzá érzelmileg a legközelebb. Amerika nélkül az EU szerinte nem "folytathatja" tovább az ukrajnai háborút. Az unós versenyképesség ügyében szükséges fordulatra pedig "nincs idő".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.15. péntek, 18:00
Hegedűs Éva
a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója
Csúnyán indul a nap a tőzsdéken

Csúnyán indul a nap a tőzsdéken

Látványosan mérséklődött a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci turbulencia, a befektetők új impulzusokra vártak a tőzsdéken. Sokat azért nem kellett várni, ugyanis tegnap este megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után, a jegybankelnök kijelentette, hogy a Federal Reserve-nek nem kell sietnie a kamatcsökkentéssel, mindezt a folyamatos gazdasági növekedéssel, a stabil munkaerőpiaccal és a még mindig 2 százalék feletti inflációval indokolta. A korábban árazottnál mérsékeltebb ütemű kamatcsökkenést várva estek tegnap az amerikai tőzsdék, ma Ázsiában felemás volt a hangulat, Európában pedig kisebb esést láthatunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×