Infostart.hu
eur:
352.18
usd:
308.09
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Magyarországon tárol gázt Szerbiának a Gazprom

Kétszázmillió köbméter gáz magyarországi tárolását teszi lehetővé Szerbiának a Gazprom orosz állami gázvállalat, ezt közölte csütörtökön a szerb sajtóval Dusan Bajatovics, a szerb állami gázcég, a Szrbijagaz vezérigazgatója.

Bajatovics erről Bécsben kötött elvi megállapodást az orosz gázóriás képviselőivel. Hozzátette, hogy a gáz Magyarországról Szerbiába juttatásának költségeit a Szrbijagaznak kell állnia.

Az egyezség gyakorlatilag azt jelenti, hogy a Magyarországon meglévő gázkészletből Szerbia szükség esetén 200 millió köbmétert vehet igénybe, napi 3 millió köbméteres ütemezéssel.

Dusan Bajatovics szerint, ha nem lesz újabb orosz-ukrán gázválság, és nem lép fel más ellátási nehézség, akkor az említett mennyiséget a normális kereskedelmi forgalom részeként értékesítik a szerb piacon.

A Szrbijagaz vezetője szerint két-három héten belül sor kerülhet az elvi megállapodáson alapuló szerződés aláírására.

Dusan Bajatovics szerdán még azt mondta, hogy a tervezett ügyletről az orosz partner és az E.ON Hungária Zrt megbízottaival fog tárgyalni Bécsben, de csütörtöki nyilatkozatában már nem említette az E.ON-t.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×