eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Lomok a VIII. kerületi Lujza utcában 2015. március 26-án. A lakosság minden évben igénybe veheti a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-vel közösen szervezett, meghatározott időpontban történő, külön díjazás nélküli lomtalanítási szolgáltatást.
Nyitókép: MTI Fotó: Balogh Zoltán

Csak óvatosan a lomtalanításkor, van, amit biztosan nem visznek el

Nem lehet bármit kitenni.

A fővárosban lomtalanításkor a közterületekre kell kihelyezni a lomot úgy, hogy a begyűjtést végző járműnek jól megközelíthető legyen. Van olyan település, ahol házhoz menő lomtalanítást kell igényelni. Ilyenkor az ingatlanon belül kell tárolnunk a lomot, amit a gépjármű érkezésekor kell átadnunk a szállítónak – írja a Fanny magazin.

Lomtalanításkor minden olyan tárgyat kirakhatunk, ami méreténél fogva nem fér el a kukában, ugyanakkor nem minősül veszélyes hulladéknak. Tipikusan ilyenek a nagy méretű bútorok, szekrények, asztalok, székek, ágyak. A fővárosban nem szükséges darabokra szedni ezeket, máshol azonban igen.

Horváth László, a Budapesti Közművek PR szakreferense a Life.hu oldalnak azt mondta, egyes bútorok, tárgyak lecserélésekor érdemes pár szempontot figyelembe venni:

  • Ha a régi matracot lecseréljük, egyes településen lehetőség van arra, hogy bezsákolva leadjuk az elhasználódott ágyneműt, textilt és ruhaneműt is.
  • A padlószőnyeg kicserélésekor érdemes az új padlószőnyeg szállításának napjára időzíteni a felszedését, hiszen a hagyományos szőnyeg mellett ezt is elviszik. Csupán annyi a dolgunk, hogy tekerjük fel és zsinórral kössük meg, nehogy szállítás közben kitekeredjen.
  • Ha használhatatlanná vált játékokra bukkanunk otthon, célszerű kinyitható tetejű dobozban kitenni lomtalanításkor, hogy az elszállítást végzők láthassák, mi van benne.
A fővárosban a 13. kerületben jelenleg lomtalanítás zajlik. (Fotó: Infostart).
A fővárosban, a 13. kerületben jelenleg lomtalanítás zajlik. (Fotó: Infostart).

Az utcára nem kerülhet elromlott mikró, hűtőszekrény, számítógép, porszívó vagy tévé. A budapestiek mind a tizenhét hulladékudvarban leadhatják, de néhány településen évente egyszer megszervezik ezeknek az elszállítását is.

Lakásfelújításkor nem kevés építési törmelék, sitt marad utánunk, aminek elszállításáról gondoskodnunk kell. A rossz állapotú konyhai vagy fürdőszobai bútorok, akril fürdőkád, csaptelepek leadhatók lomtalanításkor, de a feleslegessé vált csempék, járólapok, pvc padlóburkoló, a szaniteráruk elszállításáról nekünk kell gondoskodni. A szállító nem viszi el a régi, törött ablakot, vagy a veszélyes hulladékot, festéket, hígítót, vegyszert, oldószert, fénycsövet, elemet, akkumulátort és hullámpalát sem.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×