Infostart.hu
eur:
351.17
usd:
306.44
bux:
138413.33
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Facebook/AccuWeather

30 ezer eurót fizetnek annak, aki beköltözik Olaszország mesés kisvárosába

A helyi hatóságok azt remélik, a kezdeményezésük révén végre megtelhet élettel az elnéptelenedett Presicce, ahol évről évre egyre kevesebb az újszülött.

Az elmúlt években egyre gyakoribb kezdeményezés, hogy bizonyos olasz kisvárosok jelentős összegeket ajánlanak fel idegeneknek hogy oda költözzenek, és benépesítsék a ma már elhagyatott utcákat és ingatlanokat. Gyönyörű, festői szépségű, történelmi helységekről van szó, melyek ráadásul építészeti és természeti kincsekben egyaránt gazdagok – írja a filantropikum.com.

Egyes településeken a látványosan romos házakat mindössze egy euróért bocsátották áruba, míg máshol teljesen ingyen. Az utóbbi években egyre többször vannak kecsegtető ajánlatok, így sokan még a tengerentúlról is hajlandóak voltak azonnal áttelepülni.

A napsütötte Pugliában található festői

Presicce város önkormányzata akár 30 ezer eurót is hajlandó fizetni azoknak, akik megvásárolnak egy elhagyott házat, és készek letelepedni.

Az eladó házak átlagban 25 ezer euróba kerülnek, és mindegyikük felújításra szorul. "Akár 30 000 eurót is felajánlunk azoknak, akik be akarnak költözni és meg akarják vásárolni az egyik ilyen elhagyott otthont. A finanszírozás két részre oszlik: a vásárlásra és szükség esetén a javításokra" – tájékoztatott Alfredo Palese helyi tanácsos a CNN-nek.

Az önkormányzat további támogatásokban is részesíteni azokat, akik odaköltöznének: ilyen például az adókedvezmény egy új vállalkozás alapításához, vagy más juttatások a gyermekes családok számára.

A képviselő leszögezte:

ahhoz, hogy valaki jogosult legyen a támogatásra, a városban kell letelepednie, és egy 1991 előtt épült ingatlant kell megvásárolnia.

A tanácsos azt is elmondta, hogy a házak árai ötszáz eurónál kezdődnek négyzetméterenként, így 25 000 euró elég egy ötven négyzetméteres otthonhoz.

Presicce nem egy akármilyen város: híres olajfaligetei miatt a "zöld arany városnak" is nevezik, ahol prémium minőségű extraszűz olívaolajat állítanak elő.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×