Infostart.hu
eur:
355.22
usd:
312.15
bux:
139189.2
2026. június 23. kedd Zoltán
Pixabay
Nyitókép: Pixabay

Beköszöntött az orrfolyás és -viszketés időszaka

A helikopterek és a drónok jelenléte is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a földtulajdonosok mintha nagyobb rendet tartanának, mint korábban. De erről nincsenek számok - árulta el az InfoRádióban a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület elnöke.

Elkezdődött a parlagfűszezon, az allergiások tünetei mostantól erősödnek, a földhivatalok ezzel párhuzamosan kutatják fel a parlagfűvel borított területeket országszerte - hívta fel a figyelmet az InfoRádióban a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület elnöke.

Juhászné Halász Judit elmondta, nem lehet pontosan megmondani, mekkora országosan a parlagfüves terület. Noha a csapadékos idő kedvezett a pollentermelő növény fejlődésének,

a bejelentések száma a korábbiakhoz képest mégis mélyen alulmarad idén.

Ez arra utalhat szerinte, hogy az országban jelen lévő járvány miatt sokkal kevesebbet mozognak az emberek, mint régebben, de arra is utalhat, hogy kevesebb a fertőzött terület.

Tavaly óta már egész évben kötelező a parlagfű-mentesítés. Hogy ennek is lehet-e szerepe a csökkenésben, arról Juhászné Halász Judit azt mondta, országosan zajlanak felderítések, és vannak olyan megyék, ahol sikeresebb volt a földtulajdonosok, gazdák figyelmének felhívása a kötelezettségre.

"A helikopterek, drónok jelenléte már arra inspirálja a tulajdonosokat, hogy menjenek ki, nézzék meg a földet, mentesítsék a területüket" - tette hozzá a szakember.

Az allergiásoknak azt tanácsolja, igyekezzenek gépjárműforgalomtól mentesebb helyen nyaralni, az autók ugyanis segítik a pollenek "működését".

"A Balatonon augusztus végére évek óta komoly mennyiségű pollen keletkezik,

illetve a mezőgazdaságilag aktívabb területek is jobban ki vannak téve ennek a helyzetnek."

Budapest is erősen szennyezett a parlagfű pollenjétől, ennek az egyesületi vezető szerint környezet-egészségügyi okai vannak elsősorban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×