Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Új vírus: hazaengedték a Kútvölgyiből az egyik kismamát

Gyógyultan hagyhatta el csütörtökön a Semmelweis Egyetem (SE) Kútvölgyi Klinikai Tömbjét az egyik H1N1-gyel fertőzött kismama - közölte Fekete-Zán Tímea, az SE szóvivője.

A nő múlt szerdán került a klinikára az újinfluenza szövődményével. Géppel kellett lélegeztetni, de sikeres császármetszés után megszületett a csecsemője a terhesség 31. hetében. A kismamát vérzéses tüdőgyulladással kezelték, és mivel javult az állapota, múlt pénteken már nem szorult gépi lélegeztetésre, vasárnap pedig kiengedték az intenzív osztályról. Azóta a belgyógyászati klinika elkülönített részlegén ápolták.

Fekete-Zán Tímea közölte: a kisbaba is jól van, már nem szorul gépi lélegeztetésre, és várhatóan a jövő héten őt is hazaengedik a kórházból.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×