Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
310.88
bux:
139799.47
2026. június 26. péntek János, Pál

Az LSD kevésbé veszélyes, mint az alkohol?

A brit kormány egyik tanácsadója szerint az Ecstasy, az LSD és a kannabisz kevésbé veszélyes, mint az alkohol és a cigaretta.

David Nutt, a kábítószerügyekben illetékes vezető kormányzati tanácsadó támadja azt a döntést, amely szerint a szigetországban rontják a kannabisz veszélyességi besorolását. Szavai szerint az átsorolásért felelős brit belügyi tárca vezetője, Jacqui Smith eltorzította, átértékelte a tudományos kutatásokat.

Hozzátette: aki marihuánás cigarettát szív, azzal relatíve kicsiny kockázatot idéz elő az egészsége szempontjából, míg más szerek, például az alkohol vagy a cigaretta fogyasztása magasabb kockázattal jár. Sorba állítva a káros szereket, az alkohol az ötödik helyre kerül, a kokain, a heroin, a barbiturátok - egyes altató hatású szerek -, valamint a metadon mögé.

A dohánytermékek a kilencedik helyen állnak, megelőzve az LSD-t, a kannabisz és az Ecstasy elé.

Nem ez az első eset, hogy Nutt professzor szembe megy a kormány döntéseivel. 2007-ben bírálta a brit kabinet által közölt droglistát, ahol szerinte az alkohol túlságosan hátul szerepelt. Mint mondta, a szeszek sokkal veszélyesebbek annál, mint ahogy azt a kormány meghatározta.

A tanácsadó ellenzi a cigaretta és az alkohol mesterséges elkülönítését is az illegális kábítószerektől, hozzátéve: senki sem állítja, hogy ezek a szerek nem ártanak, a kulcs kérdés azonban az, hogy melyik, mennyire ártalmas.

Címlapról ajánljuk
Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

A kormány továbbra is azt tervezi, hogy 27 százalékról 5-re csökkenti a zöldség és a gyümölcs általános forgalmi adóját – erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök az InfoRádió kérdésére válaszolva, erről a szakmának is megvan a véleménye.

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Nyomás alatt a tőzsdék, Apple-sokk után fordultak le a piacok

Nyomás alatt a tőzsdék, Apple-sokk után fordultak le a piacok

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriacsipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek, eséssel indult pénteken a kereskedés Európában is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×