Infostart.hu
eur:
355.42
usd:
313.43
bux:
139544.14
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Ketten meghaltak, sokan rosszul lettek izzasztókúra közben Amerikában

Ketten meghaltak, sokan pedig rosszullét miatt kórházi kezelésre szorultak egy ősi indián mintára tartott kétórás izzasztókúrán az Egyesült Államokban, az arizonai Sedonában.

A szervezők 64 embert zsúfoltak be egy izzasztókunyhónak nevezett sátorszerű építménybe, ahol felforrósított kövek locsolásával idéztek elő magas hőmérsékletet és forró gőzt úgymond a szellemi és testi megújulás céljából. A spirituális szaunázást azonban ketten nem élték túl - egy 40 éves férfi és egy 38 éves nő -, további mintegy két tucat ember pedig kórházi kezelésre szorult égési sérülések, kiszáradás, légzésleállás, veseelégtelenség vagy túlhevülés miatt. A betegek többségét rövid idő után hazaengedték, de az egyik páciens állapota továbbra is válságos.
A szervezők egy James Arthur Ray nevű ismert természetgyógyász és bestsellerszerző vezetésével teljes lelki és testi megtisztulást, valóságos újjászületést ígértek azoknak, akik 9-10 ezer dollárért végigcsinálják Spiritual Warrior nevű ötnapos megtisztulási kúrát, benne az ősi indián hagyományok alapján tartott izzasztókunyhó-szertartást. A tragédiához talán hozzájárult, hogy a kúra részeként sokan előzőleg másfél napon át böjtöltek.

A hatóságok vizsgálják, hogy nem követett-e el bűnös hanyagságot a megtisztulási kúrát szervező cég, a James Ray International, amely kibérelte a vallási szervezetként bejegyzett Angel Valley Spiritual Retreat Centert. Az "erős földenergiáiról" ismert gyógyhely népszerű a különféle spirituális mozgalmak körében.

Az izzasztókunyhókban korábban is előfordultak már halálesetek, de csak szívbetegek vagy más legyöngült egészségű személyek haltak meg itt, vagyon olyan öreg és beteg indiánok, akik önszántukból szaunázták magukat a halálba.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×