Infostart.hu
eur:
352.41
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Elbocsátották, mert feltöltötte a mobilját: 37 filléres áramlopás

Munkahelyi mobiltelefon-feltöltés miatt bocsátottak el Németországban egy alkalmazottat.

Az 51 éves oberhauseni férfinak áramlopás címén mondtak fel. "Csak feltöltöttem a mobilomat" - mondta a háromgyerekes apa, aki tizenötödik éve dolgozott a cégnél. "A főnökasszony ezt meglátta, és azonnal elbocsátott" - tette hozzá.

Szakértői számítások szerint a szóban forgó típus feltöltésenként 0,00014 euró (0,0374 forint) értékű áramot fogyaszt - áll a Bild című német lap beszámolójában.

A vállalat az áramlopáson kívül azzal indokolta a munkaviszony megszüntetését, hogy az észak-afrikai származású férfi engedély nélkül fényképezett az üzem területén. Azt a berendezést fotózta le, amelynél nap mint nap dolgozott, a gyerekeknek készült a kép, mondta a férfi ügyvédje, aki szerint mindkét esetben kihágásról van szó, elbocsátáshoz azonban nem volt kellő jogalapja a munkáltatónak.

Az ügy bíróságon folytatódik.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×