Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Sikeres őssejtkezelés Debrecenben

Sikeresek a debreceni őssejtkezelések. Az elmúlt években 50 vérképzőszervi és nyirokdaganatos betegnek adtak őssejtet, ezzel jelentősen javult az életminőségük.

A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum transzplantációs részlegének vezetője az InfoRádióban azt mondta: a vérképzőszervi betegségben szenvedők csontvelőjében kóros fehérjéket termeltek a sejtek.

A betegek nagy dózisú kemoterápiás kezelést kaptak. Ezt nem élték volna túl, ám a beavatkozás előtt vénájukból őssejtet nyertek ki. Ezt kapták vissza a kezelés utáni napon, az őssejtek pedig képesek voltak regenerálni a betegek vérképzését.

A beavatkozás után három héttel már szinte teljesen normális volt a vérképzésük - közölte Kiss Attila.

Korábban őssejtet csak a csontvelőből tudtak nyerni, a bonyolult beavatkozás azonban kiváltható egy egyszerű vérvétellel.

A leukémiához hasonló kórban szenvedők két éven belül belehaltak volna a betegségbe, a kezelés azonban jelentősen növelte életkilátásaikat és életminőségüket is - mondta a hematológus professzor.

Még jobbak az életkilátásai azoknak a betegeknek, akik nyirokcsomó elváltozástól szenvedtek.

Szintén erőteljes kemoterápiás kezelést kaptak, amit az ő esetükben is a visszajuttatott őssejtek tettek lehetővé. Kiss Attila elmondta: ezek a betegek akár a foglalkozásukhoz is visszatérhetnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×