Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Megmarta a kígyója, és még vádat is emelnek ellene

Megmarta a kígyója, és még vádat is emelnek ellene

Veszélyes állat tartásával kapcsolatos kötelezettség megszegésének vétsége miatt bíróság elé állította az Egri Járási és Nyomozó Ügyészség azt a férfit, akit idén júliusban otthonában etetés közben harapott meg egy általa nevelt texasi csörgőkígyó - tudatta a Heves Megyei Főügyészség.

A 60 éves vádlott hosszabb idő óta tartott különböző egzotikus állatokat - köztük hüllőket is - felsőtárkányi lakásán, ahol egy hátsó teraszról nyíló helyiségben üvegterráriumokat rendezett be kígyói számára. Ezekben összesen tizenegy texasi csörgőkígyó élt, melyeket a hüllők életével foglalkozó szakember rendszeresen gondozott, etetett.

A kígyók lakhelyéül szolgáló kamra bejárata fölé a vádlott „ZOO” feliratot helyezett el, az ajtóra pedig figyelmeztető feliratot ragasztott, ami az illetéktelen behatolást volt hivatva meggátolni.

2017. július 20-án a férfi kórházba került, mivel az esti órákban etetés közben a kezén megmarta az egyik csörgőkígyó, ami miatt sürgősséggel ellenszérumot kellett beadni neki. Ennek az esetnek a kapcsán szereztek tudomást a hatóságok az engedély nélkül tartott, különösen veszélyesnek minősülő állatokról, melyek a vonatkozó jogszabályi rendelkezés szerint kizárólag állatkertben, illetve cirkuszi menazsériában lettek volna tarthatók, megfelelő körülmények között.

A vádlottnál tartott házkutatás során a természetvédelmi hatóság lefoglalta, majd elszállította a hüllőket.

A férfi ellen nyomozás indult, melynek befejeztével őt a járási ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állította.

A bíróság - az enyhítő körülményekre figyelemmel - az ügyészség által indítványozott pénzbüntetésnél enyhébb joghátrány alkalmazását is elegendőnek ítélte az elkövetővel szemben, akit egy évre próbára bocsátott.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Magyarország egyre kevésbé képes ellátni saját magát zöldséggel és gyümölccsel – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc hozzátette: hat év alatt legalább 15 százalékkal csökkent az ágazat által használt termőterületek nagysága.

A tomboló forróság eléri Magyarországot

Indul a durva kánikula, a következő négy napot át kell vészelni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×