Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Napernyővel óvja a kertjében talált bombát, amit nem visz el senki

Napernyővel óvja a kertjében talált bombát, amit nem visz el senki

Értesítette a rendőrséget az a mosonmagyaróvári férfi, aki kertjében egy fel nem robbant bombát talált. A helyszínre érkező rendőrök viszont azt mondták, a honvédség felelős a bomba elszállításáért és megsemmisítéséért. A tűzszerészek viszont csak harminc napon belül érkeznek ki.

Éppen ásott a kertben a férfi, amikor harminc centiméter mélyen rátalált a bombára. Csákánnyal kifordította a földből, majd értesítette a rendőrséget. A kiérkező járőrök közölték: harminc napon belül jönnek a tűzszerészek a fővárosból.

"Nevetségesnek tartom, hogy ennyi ideig kell várni, idegesít, hogy itt a bomba, hiszen itt élünk a családommal, nincs hová mennünk. A bombát

letakartam egy műanyag vödörrel meg egy kartonnal, és odaállítottam egy napernyőt, hogy ne süsse a nap"

– mondta el a Borsnak az ingatlan tulajdonosa, aki megmutatta a lőszert egy tűzszerész ismerősének is. Szerinte hiába rossz és sérült állapotú a bomba, attól még életveszélyes.

A rendőrök azt mondták neki, ha közterületen találta volna a bombát, más lenne a helyzet, hamarabb intézkednének, de mivel magánterületen van, neki kell rá felügyelnie, de nem viheti el, mert azzal bűncselekményt követ el.

A Honvédelmi Minisztérium a lapot úgy tájékoztatta, csak akkor intézkednek azonnal, ha közterületen, kórház, iskola vagy repülőtér közelében találnak bombát. Más esetekben a tűzszerész járőrnek 30 napon belül kell kiérkeznie a helyszínre, de a gyakorlatban általában a bejelentés követő 1-2 napban elszállítják a robbanószerkezetet.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×