Infostart.hu
eur:
353.06
usd:
309.01
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

12 ember sérült meg a szegedi buszbalesetben

Feltehetően egy utas agresszív viselkedése miatt borult le egy román turistabusz a 43-as útról Szeged határában hajnalban; a balesetben tizenketten megsérültek - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.

Tuczakov Szilvána elmondta: az elsődleges adatok szerint országhatár felé haladó busz egyik utasa előreszaladt a sofőrhöz és elrántotta a kormányt, miközben azt kérdezte, Zágráb fele mennek-e.

A sofőr megpróbálta az úton tartani a buszt, de nem sikerült neki, a jármű lecsúszott a szervízútra, ott összeütközött egy ott parkoló kisteherautóval és oldalára borult - közölte az őrnagy.

Darius Chesnoiu, a román busz sofőrje a helyszínen újságíróknak elmondta, az utassal vitája csupán néhány pillanatig tartott, s nem számított arra, hogy a férfi hozzányúl a kormányhoz.

A harminc-negyven év körüli férfival már a spanyolországi indulásnál gondok voltak, nem tudta eldönteni, haza akar-e utazni vagy sem, jegyét is összetépte, utána a buszon azonban egészen Szegedig semmilyen problémát nem okozott - közölte a sofőr.

Hozzátette: amikor a férfi elrántotta a kormányt, már semmit nem tudott tenni, a busz lecsúszott az útról.

A Spanyolországból érkező buszból, melyen ötvenketten voltak az utasok, a vészkijáraton és a kitört szélvédőn másztak ki az emberek.

A helyszínről tizenkét sérültet szállítottak el a mentők, köztük az elsődleges adatok szerint voltak súlyos sérültek is, valamint további személyeket a helyszínen láttak el - mondta Tuczakov Szilvána.

A balesetet követően az út mellett várakozó utasokat várhatóan nyolc óra körül egy másik busz szállítja majd tovább Romániába.

A szóvivő közölte, a balesetért a feltehetően felelőssé tehető utast a kórházi ellátását követően kihallgatja a rendőrség.

A buszon utazó egyik férfi elmondta, aludt, amikor a baleset történt, arra ébredt föl, hogy utastársai sikoltoznak és a jármű az oldalára borult.

Címlapról ajánljuk

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×