Kedden őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda volt polgármesterét, az NKA korábbi alelnökét a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) 17 milliárd forintos pénzosztása miatt – írta az Index, hozzátéve: Bús Balázs mellett azokat is őrizetbe vették kedden, akik ténylegesen döntöttek a Nemzeti Kulturális Alap 17 milliárd forintos támogatásának kiosztásáról.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség szerdán közölte az MTI-vel: a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága által költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt folytatott nyomozásban felmerült megalapozott gyanú szerint az NKA döntéshozó testülete 2024 decemberétől a kompetenciáját meghaladó mértékben,
a vonatkozó törvényi előírások és szabályzatok megszegésével 1079 darab, mindösszesen 17 milliárd forintot meghaladó összegű támogatásról döntött, amellyel ekkora összegű vagyoni hátrányt okozott
A pénzügyi nyomozók a pályázati kérelmek elbírálása kapcsán eljáró hat személyt őrizetbe vették, és különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták.
Az ügyészség a kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekmény miatt folyó büntetőügyben őrizetbe vett személyek letartóztatásának elrendelését indítványozza a szökés, elrejtőzés megakadályozása érdekében, továbbá az eljárás jogellenes befolyásolása, valamint a bűnismétlés veszélye miatt.
A letartóztatásokról a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája a csütörtöki nap folyamán dönt.







