Infostart.hu
eur:
351.17
usd:
306.44
bux:
138413.33
2026. június 22. hétfő Paulina
Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke sajtótájékoztatót tart a párt eredményváró rendezvényén a budapesti FBG Centerben 2026. április 12-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Elbocsátási hullám indult a Demokratikus Koalíciónál a választás utáni napon lapinformációk szerint

Lapértesülés szerint végkielégítésekre valószínűleg lesz pénz, a párt ugyanis egy százalék felett teljesített, így nem kell visszafizetnie az állami támogatást.

Több dolgozójától is megvált a Demokratikus Koalíció hétfőn, az országgyűlési választás másnapján – értesült egymástól független forrásokból a HVG.

Az elbocsátott dolgozók pontos számáról egyelőre nem közölt információkat a lap.

A hvg.hu cikke szerint hétfőn állománygyűlést tartottak a pártnál, ahol Dobrev Klára leköszönő pártelnök közölte az alkalmazottakkal, hogy megszüntetik velük a jogviszonyukat.

Sokaknak már nem is kell bemenniük az új országgyűlés megalakulásáig hátralévő időben, de a fizetésüket még megkapják a szerződésük végéig.

Dobrev Klára a gyűlésen is vállalta a felelősséget a választási kudarcért, a parlamenti voksoláson ugyanis a Demokratikus Koalíció csak 1,13 százalékot ért el, ami 68 ezer szavazatot jelent. A parlamenti bejutástól ugyan messze volt a párt, de legalább egy százalék felett teljesítettek, így nem kell visszafizetni az állami kampánytámogatást, mint a Kutyapártnak.

A lap úgy tudja, a dolgozókat meglepte a döntés gyorsasága, sokan ugyanis abban bíztak, hogy néhány hét vagy akár egy-két hónap is eltelik, mire elbocsátják az alkalmazottakat.

Dobrev Klára vasárnap a választási eredmények megismerése után mondott le az elnöki posztjáról. A politikus azt mondta: a felelősség természetesen csakis az övé.

Nagy megtiszteltetés volt vezetni a csapatot – mondta Dobrev, aki szerint voltak sikereik és kudarcaik egyaránt.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×