Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
One woman, young woman with Covid-19 symptoms sitting on sofa at home, holding thermometer.
Nyitókép: South_agency/GettyImages

Negyedmillióan keresték fel az orvosukat a múlt héten

A múlt héten 66 800-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a honlapján csütörtökön. Ez a szám az azt megelőző héten 76 800 volt.

Légúti fertőzés tüneteivel február 9. és 15. között 262 300-an keresték fel orvosukat.

A közlés szerint a hetedik héten influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordult betegek 41,9 százaléka volt gyerek, 29,4 százaléka a 15–34 évesek, 21,4 százalékuk a 35–59 évesek, míg 7,3 százalékuk a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.

A vizsgált időszakban tizennyolc közigazgatási területen csökkent és két közigazgatási területen (Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna) nem változott az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók száma az azt megelőző héthez viszonyítva. A legtöbb beteg Szabolcs-Szatmár-Bereg, Fejér és Komárom-Esztergom, a legkevesebb Zala, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében volt.

A hetedik héten akut légúti megbetegedések halmozódásáról tizennégy jelentés érkezett; egy bölcsőde, hét óvoda, három általános iskola és három bentlakásos otthon volt érintett.

Kórházba a múlt héten 201 embert vettek fel súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 31-en szorultak intenzív/szubintenzív ellátásra – közölte az NNGYK.

Koronavírus: csökkent az örökítőanyag koncentrációja a szennyvízben

Az év 7. hetében országos szinten enyhén csökkent a koronavírus örökítőanyagának átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön a honlapján.

A tájékoztató szerint az év 7. hetében 14 ellátási területen stagnálást tapasztaltak, csökkenést figyeltek meg Budapest agglomerációjába tartozó településeken, valamint Békéscsabán, Kaposváron, Kecskeméten, Pécsen, Szegeden, Székesfehérváron és Zalaegerszegen, míg emelkedést sehol nem mértek.

Az örökítőanyag koncentrációja Békéscsabán és Pécsen az emelkedett, Budapest északi, déli és központi mintájában, a budapesti agglomeráció mintájában, Zalaegerszegen, Szombathelyen, Székesfehérváron, Győrben, Kaposváron, Szekszárdon, Szegeden, Szolnokon, Debrecenben, Nyíregyházán, Egerben és Salgótarjánban a mérsékelt, míg Tatabányán, Veszprémben, Kecskeméten és Miskolcon az alacsony tartományban volt.

Az NNGYK közlése szerint a szennyvízminták alapján a koronavírus-fertőzések számának növekedése nem várható.

Arról is írtak, hogy az influenza "A" vírusának örökítőanyag-koncentrációja országos átlagban csökkent.

A 7. naptári héten a mennyisége nyolc ellátási területen – Egerben, Nyíregyházán, Pécsen, Salgótarjánban, Szekszárdon, Szolnokon, Tatabányán és Veszprémben – volt kimutatási határ felett a mennyisége.

A szennyvízeredmények alapján a fertőzésszámok emelkedése várhatóan megáll a következő időszakban – írták.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×