Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Idős nő betegágyban fekszik.
Nyitókép: Pixabay

Két nő mulasztása felgyorsította a beteg asszony halálát

A bíróság felmentette a beteg haláláért felelős személyeket, ezért a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség a bűnösségük megállapításáért és büntetés kiszabásáért fellebbezett.

A vád szerint a rossz egészségi állapotú 86 éves sértett több műtéten esett át, majd 2021 augusztusában hazaengedték a kórházból. Az idős asszonyt fia és menye – az egyik vádlott – magukhoz költöztették, otthon ápolták, amiben egy szociális gondozó segített. A sértett ellátásában további segítségre volt szükség, ezért 2021. szeptemberétől a házi ápolóként dolgozó vádlott vett ebben részt.

A két nő között bizalmas viszony alakult ki, a meny elmondta az ápolónőnek, hogy szeretné, ha a gondozás minél előbb véget érne. Az asszony állapota romlani kezdett, ennek ellenére a vádlottak nem tettek semmit, orvosi segítséget nem kértek. Októberben a beteg állapota tovább rosszabbodott, azonban az elkövetők a háziorvost nem értesítették, mentőt nem hívtak.

A sértett állapota tovább romlott, azonban a vádlottak nem hívtak orvost, így a sértett 2021. október 21-ére virradó éjszaka elhunyt – olvasható az ügyészség közleményében.

A Pécsi Törvényszék emberölés bűntette miatt a két nőt 3-3 év börtönbüntetésre ítélte, és az ápolónőt 5 évre eltiltotta az egészségügyi szakdolgozói foglalkozástól.

A Pécsi Ítélőtábla a vádlottakat az emberölés bűntettének vádja alól felmentette.

A Pécsi Fellebbviteli Főügyészség az ítélőtábla döntése ellen a vádlottak bűnösségének megállapítása, és büntetés kiszabása érdekében fellebbezett.

A nyitókép illusztráció.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×