Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Azbesztet tartalmazó palatető darabjai egymásra rakva.
Nyitókép: Facebook/ Balatonalmádi Város

60 tévé és 30 hűtő az udvaron: ítélet a bábolnai veszélyes hulladék ügyében

A Komáromi Járásbíróság jelentős mennyiségű veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt indult ügyben tartott nyilvános, folytatólagos tárgyaláson hozott ítéletet.

A megállapított tényállás szerint a II. és III. rendű vádlott 2022. júniusáig bábolnai albérletük udvarán legalább 60 kiselejtezett TV készüléket és 30 kiselejtezett hűtőszekrényt halmozott fel. A két férfi 2022. június elején az I. rendű vádlott házába költözött, akinek a hozzájárulásával a TV készülékeket és a hűtőszekrényeket az épület melletti földterületre szállították, ott jogtalanul elhelyezték.

Ezen a földterületen az I. rendű vádlott 2022. június 21. előtt jogtalanul elhelyezett bontásból származó, azbesztet tartalmazó palatetőt és gumis palaborítást – olvasható a Tatabányai Törvényszék közleményében.

A három férfi által elhelyezett és

felhalmozott tárgyak veszélyes hulladéknak minősülnek, ezek súlya legalább 3050 kilogramm, mennyisége 131,97 köbméter.

A jogellenes hulladékelhelyezést az önkormányzat dolgozói észlelték. A két vádlott a nyomozás ideje alatt a hulladékot elszállította a hulladékgazdálkodásra engedéllyel rendelkező telephelyekre, ahol azokat átvették, így a környezeti elemek veszélyeztetettsége megszűnt.

A bíróság a vád tényállásával és a jogi minősítéssel egyezően állapította meg a két vádlott bűnösségét, a II. rendű vádlottat, mint visszaesőt, 2 év börtönbüntetésre, mellékbüntetésként 3 év közügyektől eltiltásra, a III. rendű vádlottat 2 év – végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte. Az ítélet a III. rendű vádlott vonatkozásában jogerős, míg a II. rendű vádlott enyhítésért és jogi minősítés megváltoztatásáért jelentett be fellebbezést.

Az I. rendű vádlott elhalálozott, ezért vele szemben az eljárás megszűnt.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×