eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
European Union banknotes spread out
Nyitókép: Peter Dazeley/Getty Images

Terézvárosi önkormányzat: nem vállalunk felelősséget az előző vezetés jogsértéseiért

A Miniszterelnökség 24 millió forint európai uniós támogatást követel vissza Terézvárostól - közölte az önkormányzat.

Határozatképtelenség miatt elmaradt szerdán a VI. kerületi önkormányzat képviselőtestületi ülése, amelyet a terézvárosi fideszes képviselők és egy független képviselő kezdeményezett azért, hogy lemondásra szólítsák fel Soproni Tamást (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP), mivel szerintük a polgármester tevékenysége miatt sorozatos anyagi kár éri a kerületet.

A polgármester szerint rágalomhadjárat zajlik. Az önkormányzat friss közleménye szerint Kovács Balázs Norbert nem tagja a terézvárosi képviselő-testületnek, "ezért nem tudhatja: maga az önkormányzat hozta nyilvánosságra azt, hogy a Miniszterelnökség az előző ciklusban elkövetett jogsértéseiért követel vissza eu-s támogatást Terézvárostól".

Hozzátették: a Miniszterelnökség megállapításai szerint a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat energetikai felújításával kapcsolatban lebonyolított 2016-os közbeszerzés során

olyan súlyos jogsértések történtek, amelyek befolyásolhatták a verseny tisztaságát.

"A megállapítások szerint a Hassay Zsófia vezette önkormányzat a munkaterületet nyolchónapos késéssel adta át a kivitelezőnek úgy, hogy kiviteli tervek egyáltalán nem voltak még akkor sem" - írták. Az elkészült beruházást a támogatási szerződés szerint legkésőbb 2019. szeptember 7-én át kellett volna adni, ám ez sem történt meg, hiszen nem volt kész a munka - olvasható a közleményben.

Megjegyezték: a rendkívül súlyos hiányosságok miatt a Miniszterelnökség nem 2016-ban, a közbeszerzési eljárást követően és nem is 2019-ben, a tervezett befejezés idején kezdett vizsgálódni, hanem most, 2023 végén, "és csaknem 24 millió forintot akar visszafizettetni a jelenlegi városvezetéssel a korábbi kerületvezetés hibái miatt".

Úgy vélték, "az eljárás furcsaságoktól is hemzseg",

hiszen a kivitelezőt a szokásostól eltérően nem nyílt, hanem meghívásos eljárásban választotta ki a kerületvezetés, és az eljárás lebonyolítását "érthetetlen okokból kiszervezték a Nagy és Kiss ügyvédi irodának, amelynek egyik névadója a korábbi MNB-alelnök, jelenlegi gazdasági miniszter testvére". A munka folyamatos húzódása kétségbe vonta az ajánlatok értékelésének korrektségét, és a végső győztes személyét is - írták.

A kerületi önkormányzat szerint "a dátumokból és a kifogásolt eljárási szabályokból is világosan látszik, hogy a történtekhez a jelenlegi városvezetésnek semmi köze", ugyanakkor "olyan súlyos szabálytalanságokról van szó, amelyek miatt nem vállalhatja a felelősséget a jelenlegi testület".

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×