Infostart.hu
eur:
354.84
usd:
312.02
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) Daniel Obajtekkel, a lengyel PKN Orlen igazgatótanácsának elnökével (b2) és Hernádi Zsolttal, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatójával (j2, takarásban) tárgyal a Karmelita kolostorban 2022. február 16-án. A felek a kelet-közép-európai energiaszuverenitásról és az észak-déli energiafolyosó megerősítéséről egyeztetettek.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: örülünk a MOL sikereinek és a lengyel befektetők érkezésének

Átszabja a hazai üzemanyag-piacot is a Mol és a lengyel partner együttműködése.

A kelet-közép-európai energiaszuverenitásról és az észak-déli energiafolyosó megerősítéséről egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök, Daniel Obajtek, a lengyel PKN Orlen igazgatótanácsának elnöke és Hernádi Zsolt a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója szerdán a Karmelita kolostorban - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

A megbeszélésen érintették a MOL-csoport és a lengyel vállalat nemrég bejelentett megállapodását is, amelynek értelmében a MOL 417 töltőállomást vásárol Lengyelországban, a lengyel cég pedig 185 benzinkutat szerez meg Magyarországon és Szlovákiában.

A MOL az ügylet lezárása után a harmadik helyre léphet elő a lengyel üzemanyag-kiskereskedelemben, a PKN Orlen pedig a negyedik legnagyobb szereplőként léphet be a magyar piacra.

Elhangzott: a magyar kormány örül a MOL piacszerzésének, és szívesen fogadja a lengyel befektetőket Magyarországon. Az üzleti megállapodás dinamizálja Magyarország és Lengyelország hagyományosan jó kapcsolatát, de elősegíti a V4-ek együttműködését és Kelet-Közép-Európa gazdaságának fejlődését is. A tárgyalófelek szerint a két vállalat tisztességes piaci versenyéből végső soron a lengyel és a magyar vásárlók kerülhetnek ki győztesen - mondta a sajtófőnök.

Címlapról ajánljuk
A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

Egyszerre több időjárási jelenség: hőkupola, afrikai anticiklon és az úgynevezett omegablokk okozza az Európát sújtó tartós, elviselhetetlen hőséget – mondta az InfoRádióban Kovács Erik, a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója. A szakértő arra is figyelmeztet, hogy a klímaváltozás miatt néhány év múlva a most hétvégén várható 38-40 fok lesz az átlagos nyári hőmérséklet.

A törökök bemutatták, hogy a házigazda csoportgyőztes legyőzésével is ki lehet esni a vb-n

A társházigazda Egyesült Államok válogatottja 3-2-re kikapott az utolsó helyen végzett törököktől a labdarúgó-világbajnokság D jelű négyesének Los Angeles-i mérkőzésén, de így is csoportgyőztesként készülhet a bosnyákok elleni, szerdai összecsapásra.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×