Infostart.hu
eur:
352.45
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontja az avatás napján, 2021. november 3-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Mohai Balázs

Új korszakot indíthat a felsőoktatásban az ELTE vizsgaközpontja – képek

A 350 millió forintos beruházással kialakított, a hazai felsőoktatásban úttörőnek számító létesítményben heti 10 ezer vizsgát lehet lebonyolítani a kor elvárásainak megfelelő technikai felszereltséggel, megfelelően kontrollált körülmények között.

Szerdán György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára, Borhy László, az ELTE rektora, Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja és Andor György, az ELTE Gazdaságtudományi Kar dékánja szerdán ünnepélyes keretek között adták át az ELTE GTK új vizsgaközpontját Budapesten. A Rákóczi út és Szentkirályi utca sarkán található, felújított épületben egyszerre kétszáz hallgató vizsgázhat a 21. század elvárásainak megfelelő, kontrollált körülmények között.

A most megnyíló létesítmény új korszakot indíthat a felsőoktatásban – mondta Andor György dékán a nyitóünnepségen. „Az ELTE gazdasági képzésének sikere nagyban köszönhető annak, hogy a hagyományostól eltérő utakat is beépített képzési rendszerébe, a számonkérés átalakítása azonban váratott magára. A pandémia végül felgyorsította a folyamatot, és az ELTE-nek néhány hónap alatt sikerült kialakítani egy létesítményt, ahol a vizsgáztatás újszerű módon, egyedülálló technikai feltételekkel valósulhat meg” – tette hozzá.

Az egykor kávéházként működődő ingatlant 300 millió forintért vásárolta meg a GTK, a technikai berendezések további mintegy 50 millió forintba kerültek.

Budapest, 2021. november 3.
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Kar új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált  vizsgaközpontjának átadásán a VIII. kerületi Szenkirályi utcában 2021. november 3-án.
MTI/Mohai Balázs
Budapest, 2021. november 3. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Kar új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontjának átadásán a VIII. kerületi Szenkirályi utcában 2021. november 3-án. MTI/Mohai Balázs

A felsőfokú oktatás megújulására hívta fel a figyelmet György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára is. A központ révén a kar képessé válik évi 200 ezer vizsga lebonyolítására (ezzel évente egymillió papírlapot, azaz öt tonna papírt lehet megspórolni), miközben a legmagasabb szintű elvárásoknak megfelelő, korszerűen kontrollált körülményeket biztosít a számonkéréshez – fogalmazott.

Az innováció az ELTE stratégiájának különösen fontos eleme – hívta fel a figyelmet Borhy László rektor. „A gazdasági képzést az Egyetem 2017-ben indította el, és 2021 nyarán emelte kari szintre. A hallgatók 2020-ban birtokukba vehették a Rákóczi úti épületet, most pedig a GTK újabb létesítménnyel gazdagodott” – tette hozzá.

Budapest, 2021. november 3.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontja az avatás napján, 2021. november 3-án.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Mohai Balázs
Budapest, 2021. november 3. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontja az avatás napján, 2021. november 3-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Mohai Balázs

Az ELTE gazdasági képzése meglepően gyorsan került az élre – mondta köszöntőjében Scheuer Gyula kancellár, aki a kezdetektől erősen szorgalmazta a terület fellendítését az egyetemen. „A gazdasági képzés ma a legnépszerűbbnek számít a továbbtanulók körében, és a hazai közgazdászképzés egyik elsőszámú szakmai műhelyévé avanzsált ELTE iránt minden elképzelést felülmúló az érdeklődés” – fogalmazott.

A létesítménybe belépve a várakozótérbe jutnak a hallgatók. Itt egy nagyobb kivetítőn láthatják, hogy a vizsgatérben hova kell majd ülniük. A hatalmas vizsgatérben oszloposan elhelyezett vizsgaállomásokon monitor, billentyűzet, egér és rajzolótábla található. A monitorok betekintésgátlóval vannak felszerelve, vagyis a vizsgázó csak a saját képernyőjét látja, a szomszédos monitorok oldalról nézve fekete képet mutatnak. A vizsga minden mozzanata rögzített. Az új rendszer nagymértékben tehermentesíti az oktatókat, segítségével a számonkérések időbeosztása is bővíthető.

Budapest, 2021. november 3.
Résztvevők az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontjának avatásán 2021. november 3-án.
MTI/Mohai Balázs
Budapest, 2021. november 3. Résztvevők az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontjának avatásán 2021. november 3-án. MTI/Mohai Balázs
Címlapról ajánljuk
Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Fix 3%-os hitelek: beintett a Tisza-kormány az egyiknek, felkészül az Otthon Start?

Fix 3%-os hitelek: beintett a Tisza-kormány az egyiknek, felkészül az Otthon Start?

„A jelenlegi kormányzati intézkedések – így az Otthon Start Program is – kizárólag a hitelképes, jobb anyagi helyzetű rétegek támogatására költenek” – mindössze ennyi olvasható a Tisza Párt programjában az Otthon Startról. Valóban nem mérsékelte, inkább növelte a program a hitelfelvevők közötti egyenlőtlenséget: az igénybe vevők 76%-a a legmagasabb jövedelmű ötödbe tartozik az MNB szerint. Az elmúlt napokban vezető bankárokkal beszélgettünk arról, milyen változtatásokra számít a piac a fix 3%-os lakáshitel esetében, miután a kkv-knak szóló Széchenyi Kártya Program likviditási hiteleinél a múlt héten már bejelentették a szigorítást. A piaci szereplők éppen azon a ponton várnak jelentős változásokat, amelyre a Tisza Párt programja is ráirányította a figyelmet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×