Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Lezsák Sándor: A rendszerváltás rossz rendszert hozott létre

A rendszerváltással rossz rendszer jött létre, mondta Lezsák Sándor, az MDF egyik alapítója, miután megkapta a Polgári Magyarországért Díjat. Az Országgyűlés jelenlegi alelnöke úgy véli, már létrejött egy olyan szerveződés, amely túl akar lépni a jelenlegi rossz politika káros, hipnotizáló hatásain.

Összehasonlíthatatlanul jobb helyzetben vagyunk most, mint 1988-89-ben, ennek egyik oka pedig az, hogy az emberekben van közéleti veszélytudat - mondta az InfoRádiónak Lezsák Sándor, aki idén megkapta a Polgári Magyarországért Díjat.

Az Országgyűlés alelnöke és az MDF egyik alapítója szerint a veszélytudat egy közösség életében olyan, mint a vitamin: ha túl sok van belőle, akkor méreg, de ha nincs, akkor szinte hipnotizált állapotba kerülnek az emberek, és csak sodródnak ide-oda.

A hetvenes-nyolcvanas években a magyar társadalom mintha kábítószer hatása alatt lett volna: nem érzékelte például azt, milyen súlyos következményei lehetnek annak, hogy az oktatásban nagy hiányosságok vannak a nemzettudat területén - fogalmazott a politikus.

Lezsák Sándor szerint ma olyan deviáns magatartásformák válnak hipnotizáló hatással uralkodóvá a médiában, amelyek hosszú távon nagyon károsak, ám ebből az állapotból mintha kezdene felébredni a közösség.

Volt rendszerváltás, csak rossz az új rendszer, amely ellen most úgy tűnik, alakul egy összefogás, amelyet azonban egyelőre nem a közös jövőkép alakít, hanem a közös ellenfél - mondta az MDF-alapító, hozzátéve: ez egy olyan társadalmi összefogás, amelyet politikai eszközökkel kell demokratikus közakarattá alakítani, és így képes lesz a szükséges változásokat meghozni.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Bár a lakásárak megdrágították a lakhatást, ugyanakkor mivel a magyar emberek döntő többsége saját tulajdonú ingatlanban él, így az áremelkedés sokaknak hozott vagyonfelértékelődést, meggazdagodást – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója, aki új kutatásuk legfontosabb eredményeit ismertette. Pásztor Szabolcs a kormányváltás után arra számít, hogy továbbra is növekszik majd a lakásvagyon és az ingatlanok értéke, a növekedés lendülete azonban szerényebb lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Aknamezők mellől indul, majd eltűnik a homokban: veszélybe sodorhatják a világszinten egyedülálló folyót

Aknamezők mellől indul, majd eltűnik a homokban: veszélybe sodorhatják a világszinten egyedülálló folyót

Ha rápillantunk Afrika déli részének a térképére, akkor az élesebb szeműek kiszúrhatják, hogy azon van egy furcsaság: az egyik vízfolyás mintha a semmiből a semmibe vezetne. Akik ezt kiszúrják, nem tévednek, ez az Okavango, amely a térség egyik legnagyobb folyójának számít, ám ahogy felbukkanik Angolában, Botswanában úgy tűnik el váratlanul egy sivatagban, ráadásul egy hatalmas deltavidéken. Az elmúlt években azonban vita indult a térségi erőforrások kiaknázására, amelyre eltérő válaszokat adtak a helyi kormányok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×