Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Amikor a halott besétál a hivatalba...

Hivatalosan halottnak nyilvánították, mégis besétált a szerkesztőségünkbe egy férfi, és elmesélte, hogyan temethették el több mint egy hónapja. Nem ez az első eset, amikor valaki megtudja, hogy a hivatalok halottként tartják nyilván. Tavaly februárban Fórum című műsorunkat kereste meg egy hölgy, aki 2001-ben tudta meg, hogy 1993 óta halottként tartották nyilván, és ezt az állapotot csak szerkesztőségünk közbenjárására sikerült megszüntetni.

Hivatalosan halottnak nyilvánították, mégis besétált a szerkesztőségünkbe egy férfi, és elmesélte, hogyan temethették el több mint egy hónapja. Zsiga István - legalábbis nálunk ezen a néven mutatkozott be - iratait ugyanis egy elhunyt férfinél találták meg, ám mire bejelentette igazolványai eltűnését, hivatalosan már el is temették.

Vargáné Maróti Erzsébet néhány nappal 76. születésnapja előtt hívta fel az InfoRádió Fórum című műsorát. Õ 2001-ben megtudta, hogy 1993-ban kikerült előző lakóhelye, Üröm nyilvántartásából, vagyis papíron 15 éve halott. Létezésére az APEH-nél döbbent rá egy előadó, amikor a hölgy személyesen jelent meg egy adóhatósági igazolásért.

Üröm jegyzője szerint egy utcanévváltozás és a központi nyilvántartó okolható azért, hogy a Fórumot megkereső hallgató 1993-ban eltűnt a hivatalos adattárból. Balogh Szilvia szerkesztőségünk érdeklődése után alig 24 órával már arról tájékoztatott, hogy kivizsgálták és megoldották az évek óta fennálló problémát.

Sokkal rosszabbul járt egy 84 éves lengyel asszony, aki a hullaházban tért magához. Eszméletlen volt, amikor férje kihívta hozzá az orvost, aki halottnak nyilvánította őt és a proszektúrára szállíttatta. Ott vette észre az egyik dolgozó, hogy az elvileg halott nő még mozog...

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Új motort kap a magyar gazdaság - az MNB már látja az ipari fordulatot

Új motort kap a magyar gazdaság - az MNB már látja az ipari fordulatot

A hazai ipar 2022 óta először járult hozzá pozitívan a GDP-hez 2026 első negyedévében, a szektor fellendülése pedig várhatóan a következő hónapokban is folytatódik majd - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) júniusi Inflációs jelentéséből. A 4 éve szenvedő szektor talpra állását elsősorban a számítástechnikai és villamos berendezések gyártásának felfutása, valamint az új feldolgozóipari kapacitások kiépülése támogatja. Az ipari rendelésállomány áprilisban 31,6 százalékkal múlta felül a 2025-ben látott adatot, kiemelkedő növekedéssel a villamos berendezések és a járműipar terén. Az MNB előrejelzése szerint 2027-től az új exportkapacitásoknak és a javuló külső környezetnek köszönhetően nőhet Magyarország exportpiaci részesedése, amelyben várhatóan az ipar is komoly szerepet játszik majd.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×