Infostart.hu
eur:
356.32
usd:
314.2
bux:
139128.06
2026. június 24. szerda Iván

Németh Miklós exkormányfő: "Nem kell félteni a Fidesztől az országot"

A Népszabadság azt írja, hogy pénzügyminiszteri szemüvegen át nézve a MÁV és a közösségi közlekedés története az elmúlt másfél évtizedben kényszerű és kevés eredményt produkáló kormányzati költekezés. Németh Miklós szerint egy idő után a hatalomban levő pártnak jót tesz, ha egy kicsit átadja a kormányrudat. Lapszemle.

A Népszabadság azt írja, hogy pénzügyminiszteri szemüvegen át nézve a MÁV és a közösségi közlekedés története az elmúlt másfél évtizedben nem szól másról, mint kényszerű és kevés eredményt produkáló kormányzati költekezésről. A költségvetés 1996 óta folyó áron számolva 1600 milliárd forint támogatással segítette az állami vasútvállalatot, és kevesebb mint százmilliárddal a helyközi autóbuszjáratokat üzemeltető cégeket. Az idén pedig a kormány az adófizetők pénzéből 330 milliárd forintot vonatozik és buszozik el.

A Magyar Nemzet Németh Miklós volt kormányfővel közöl interjút, aki úgy reagált a lap az MSZP népszerűtlenségét firtató kérdésére, hogy egy idő után a hatalomban levő pártnak jót tesz, ha egy kicsit átadja a kormányrudat, és megkóstolja az ellenzéki kenyér keserű ízét is. Az exkormányfő a lapnak adott interjújában a közelgő választás kapcsán úgy fogalmazott, nem kell félteni a Fidesztől az országot, bár mint mondta, nem lesz könnyű dolga a következő kormányfőnek. Felidézte: húsz éve, a határnyitáskor Helmut Kohl kancellár félt attól, hogy a németek miatt ismét vér fog folyni Európában. Arra a kérdésre, hogy baloldali pártnak tartja-e a jelenlegi szocialista pártot, azt válaszolta: "Nem minősítek. Ami ma Magyarországon van, az egy furcsa politikai konstelláció. A Fidesz programjában és retorikájában sokkal több baloldalra hajló elemet lehet felfedezni, néha ugyan populista felhangokkal, mint a szocialisták elképzeléseiben. Nehéz megmondani, hogy az MSZP pontosan milyen párt. Baloldali ugyan, de nem az én felfogásom és értékrendem szerint."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×