Infostart.hu
eur:
354.14
usd:
310.48
bux:
138043.86
2026. június 23. kedd Zoltán

Diósgyőrben bontják a lelátókat

Harmadik szakaszához érkezett Diósgyőrben a labdarúgó-stadion rekonstrukciós programja.

Az első lépésben megvalósult a villanyvilágítás (2006), a következőben a tribün, az öltöző, valamint a kiszolgálóhelyiségek újultak meg (2008), hétfőn pedig megkezdték a stadion állóhelyén, a keleti oldalon hét szektor bontását.

A létesítményben tartott sajtótájékoztatón Káli Sándor polgármester elmondta: a borsodi megyeszékhelynek nincs arra anyagi fedezete, hogy mindent egy ütemben valósítson meg, de szakaszosan igyekeznek teljesen új külsőt varázsolni a sok nagy csatát megélt stadionnak.

Varga László önkormányzati biztos hangsúlyozta: a munkálatok várhatóan hét hónapig tartanak, így március végén fejeződnek be. Ennek keretében elbontanak az állóhelyen hét szektort - amelyek egyébként 1968-ban épültek -, helyükre pedig fedett, ülőhelyekkel ellátott karéj kerül. Ezeken a székeken 3483 drukker foglalhat majd helyet. A lelátók alatt kiszolgálóhelyiségek, büfék, mellékhelyiségek kapnak helyet, amelyek segítik a kulturált szórakozást.

A költségek 400 millió forintot tesznek ki, ebből 300 millió kormányzati támogatás, 100 milliót pedig a miskolci önkormányzat teremt elő.

Miskolcon azt tervezik, hogy a munkálatok befejezése után 2010-ben az északi, illetve déli kanyarokban található szektorokat is megújítják.

Címlapról ajánljuk
Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

A kormány sok feladatára tekintettel rendkívüli ülést tartott hétfő után kedden is az Országgyűlés, amelyen délelőtt elfogadták az előző nap tárgyalt törvényjavaslatokat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×