Infostart.hu
eur:
354.14
usd:
310.48
bux:
137941.37
2026. június 23. kedd Zoltán

Állami kitüntetést kap Németh Miklós és Tölgyessy Péter

Németh Miklós volt kormányfő és Tölgyessy Péter alkotmányjogász kapja idén a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét augusztus 20-án - értesült az MTI hétfőn.

Az MTI úgy tudja: a volt miniszterelnököt a térségünkben a "leggyorsabban és vértelenül" lezajlott rendszerváltozásban játszott kiemelkedő szerepéért, valamint a "Magyarország érdekében a rendszerváltozás miniszterelnökeként államférfiúi nagyságáról tanúságot tevő tetteiért" tünteti ki a köztársasági elnök.

Tölgyessy Péter pedig a rendszerváltozás közjogi keretei megteremtésében játszott kiemelkedő szerepéért és a Nemzeti Kerekasztal tárgyalásokon folytatott tevékenységéért kapja meg a legmagasabb állami kitüntetést.

A távirati iroda információi szerint középkereszt a csillaggal kitüntetést kap többek közt Kósáné Kovács Magda volt szocialista Európai Parlamenti képviselő, Fischer Ádám karmester és Rubik Ernő.

Középkeresztet vehet majd át mások mellett Rainer M. János történész, Nagy Tamás, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének elnöke és Csötönyi Sándor, az Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke.

A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét kapja Ugyan Anita hegymászó, Lux Elvira szexuálpszichológus, Zentai Anna színművész, és Garamhegyi Ábel volt szakállamtitkár.

Címlapról ajánljuk
Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

A kormány sok feladatára tekintettel rendkívüli ülést tartott hétfő után kedden is az Országgyűlés, amelyen délelőtt elfogadták az előző nap tárgyalt törvényjavaslatokat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Tisza-kormány: megszavazták a médiatörvényt, gyökeresen átalakul a közmédia

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×