Infostart.hu
eur:
352.38
usd:
308.4
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

A kormány összehangolja a minisztériumi juttatásokat

A minisztériumok által fizetett személyi juttatások arányosítását rendeli el a kormány a Magyar Közlönyben megjelent rendeletében. A külügyminisztérium keretéből elvesznek, és ebből más minisztériumok személyi juttatását növelik.

A külügyminisztérium személyi juttatásait 139,1 millió forinttal, plusz a munkaadót terhelő 44,6 millió forinttal csökkentik, amit a környezetvédelmi és vízügyi minisztérium, az egészségügyi minisztérium és a pénzügyminisztérium alkalmazottai kapnak meg.

A környezetvédelmi tárca 44,9 millió forinthoz jut személyi juttatások kifizetésére és 14,4 millió forintot a munkaadói terhekre. Az egészségügyi minisztérium 20,5 millió forinttal gyarapszik személyi juttatások címén, és további 6,6 millió forint az ezzel járó munkaadói terhek összege. A pénzügyminisztérium 73,7 millió forinttal fizethet többet személyi juttatásokra, aminek munkaadói terhe 23,6 millió forint.

A rendeletben összesen 2,103 milliárd forint zárolását is elrendelte a kormány azzal, hogy ennek teljesítményösztönzést célzó felhasználásáról az államháztartási folyamatok ismertében a későbbiekben hoz döntést.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×