Infostart.hu
eur:
351.98
usd:
307.23
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Retkes Attila: Csak Kóka Jánossal van konfliktusom

Kóka János gazdaságpolitikája és kijelentései vállalhatatlanok, ezért kell lemondania frakcióvezetői tisztségéről - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Retkes Attila. Az SZDSZ új elnöke hozzátette: az elmúlt több mint egy évben nem tudták bebizonyítani, hogy a Szabad Demokraták Szövetsége ellenzéki párt.

Az SZDSZ július 12-én megválasztott új elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: mindegyik szabad demokrata politikus tiszteli és csak eggyel van konfliktusa, Kóka Jánossal. Retkes Attila kifogásolta a frakcióvezető vállalhatatlan gazdaságpolitikáját és kijelentéseit, éppen ezért nem szeretné, hogy vele azonosítsák az új SZDSZ-t.

A szabad demokrata pártelnök azonban hozzátette: Kóka Jánosnak helye van a pártban és a frakcióban is, de le kell mondani a képviselőcsoport vezetéséről. Ez erkölcsi kötelessége, hiszen vasárnap a küldöttek többsége is a menesztésére voksolt a szimpátiaszavazáson.

Retkes Attila szerint az SZDSZ 15 hónapja ellenzéki párt, ám ezt nem sikerült megmutatni. A Gyurcsány-kormány utolsó féléves időszakában az SZDSZ álkoalíciós partnerként viselkedett, ami ártott a pártnak - véli a politikus, aki szerint az elmúlt egy évben a frakció állam volt az államban.

Nem szabad túlértékelni a frakció szerepét - jelentette ki Retkes Attila, hozzátéve: hét szakpolitikai kabinet áll majd fel az SZDSZ-ben, és ezek fogják a párt programját megjeleníteni és képviselni.

A pártelnök bízik abban, hogy a konfliktusok az őszi parlamenti ülésszak kezdetére feloldódnak. Arról, hogy ki lesz a pártelnökségről és parlamenti mandátumáról lemondott Fodor Gábor utóda a frakcióban, Retkes Attila azt mondta: erről a nyári szabadságolások után összeülő országos tanács dönt majd, de ő személy szerint el tudja képzelni Szent-Iványi Istvánt a poszt betöltésére.

Hanganyag: Mong Attila

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×