Infostart.hu
eur:
354.44
usd:
311.64
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A gyõztes Ferencváros játékosai a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 6. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Glasgow Rangers mérkõzés után a Groupama Arénában 2025. december 11-én. A Ferencváros 2-1-re gyõzött.
Nyitókép: Vasvári Tamás

Mi lesz Keitával, Tóth Alexszel és Pesiccsel? Útra kelt a Ferencváros

A Ferencváros férfi labdarúgó-csapata útra kelt csütörtökön Spanyolországba, jövő péntekig La Mangában edzőtáborozik a gárda. Január 22-én már Európa-liga-mérkőzést játszik a csapat, a görög Panathinaikosszal.

Természetesen az AEK Athénhez igazolt Varga Barnabás nélkül utazott el a keret. A Nemzeti Sport információja szerint nem tartott a többiekkel egy másik csatár, a szerb Alekszandar Pesics sem. Ő engedélyt kapott a klubtól arra, hogy intézze esetleges átigazolását. A klub ingyen nem engedi el, Pesicsnek a nyáron lejár a szerződése, ha addig nem hosszabbít, de marad, akkor ellenben valóban átigazolási díj nélkül távozhat.

A Fradi Média publikálta az edzőtáborban részt vevő 32 játékos nevét. Azok közül, akik ősszel bajnoki mérkőzésen, vagy nemzetközi kupatalálkozón szerepeltek a csapatban, csak Varga és Pesics, valamint a sérült Stefan Gartenmann hiányzik. Szerepel a névsorban Naby Keita, akinek a kölcsönszerződése lejárt december 31-én, elvileg ismét a Werder Bremen játékosa, de miután elutazott a többiekkel, alighanem jó esély van arra, hogy a klub meg tudja tavaszra is szerezni.

Ott van a keretben Tóth Alex is, akivel kapcsolatnak a Lazio és a Juventus érdeklődéséről is hallani, olvasni. A római klubtól távozott Matteo Guendouzi, így Maurizio Sarri középpályást akar igazolni. Jelölt Kenneth Taylor, az Ajax 23 éves, holland válogatott középpályása és Tóth Alex is. Az olasz lapok szerint Taylor minden bizonnyal a napokban csatlakozik a Lazióhoz, ennek ellenére Tóth Alex továbbra is érdekli a klubot, de a vételárán még vita van.

Elutazott La Mangába az argentin Mariano Gómez, aki a zöld-fehérek eddigi egyetlen biztos 2026 téli szerzeménye. A spanyol útlevéllel is rendelkező jobb lábas védő rendszeresen játszott ősszel a svájci Super League-ben, az FC Zürichben. Say Shadirac az őszt Finnországban töltötte, kölcsönjátékosként.

Sajtóhírek – valamint egyszersmind a logika – alapján a Ferencváros csatárt is igazolna. A csakfoci.hu írt először az ősszel a Diósgyőri VTK-ban gólerősen futballozó Elton Acolatse megszerzésének tervéről, de a Nemzeti Sport arról írt, hogy a szintén kiváló őszt produkáló Lukács Dániel, a Puskás Akadémia válogatott támadója az első számú célpont.

A fradi.hu szerint az edzőtáborozáson részt vevő labdarúgók: Dibusz Dénes, Gróf Dávid, Szécsi Gergő, Tóth Zalán kapusok, Botka Endre, Cadu, Ibrahim Cissé, Mariano Gómez, Lakatos Csongor, Cebrail Makreckis, Nagy Barnabás, Callum O’Dowda, Toon Raemaekers, Sasy Shadirac, Szalai Gábor védők, Mohammed Abu Fani, Gavriel Kanikovszki, Naby Keita, Madarász Ádám, Habib Maiga, Ötvös Bence, Julio Romao, Philipe Rommens, Tóth Alex, Kristoffer Zchariassen középpályások, Daniel Arzani, Gólik Benjámin, Gruber Zsombor, Lenny Joseph, Jonathan Levi, Lisztes Krisztián, Bamidele Yusuf csatárok.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×