eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Az angol csapat játékosai letérdelnek a labdarúgó világbajnoki selejtezők 4. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Komoly következményei lehetnek a magyar-angolon történteknek

A szurkolók nem fogadták meg Marco Rossi és az MLSZ kérését sem, az angolok a FIFA-hoz fordulnak. Az UEFA már korábban döntött.

A FIFA-hoz fordul az Angol Labdarúgó-szövetség a csütörtök esti budapesti vb-selejtező (0-4) előtt és alatt történtek miatt, az angolok szerint a kifütyülés - a rasszizmus elleni tiltakozás jegyében végzett térdepléskor - mellett majomhuhogás is volt a Puskás Arénában.

A majomhuhogásról a Sky csatorna értekezik, ezt kifejezetten Raheem Sterling játéka alatt lehetett hallani. Őt a tudósítás szerint meg is dobálhatták, amikor gólját ünnepelte.

Jude Bellingham is hasonlóan járt, amikor a fekete pólós szurkolók közelében haladt el.

A dobálással a BBC is foglalkozik, a képeken is látszott, amint rengeteg műanyag ivóalkalmatosság repül a pályára.

Gareth Southgate angol szövetségi kapitányt a meccs után dobálhatták jéggel, de neki nem volt tudomása rasszizmusról, csak később mondták neki.

A panasztételről Harry Kane csapatkapitány tett bejelentést.

Ismert, az UEFA hasonló szurkolói magatartás miatt már három UEFA-meccset (Eb-selejtezőt) zárt kapussá nyilvánított a magyar válogatott számára, nem volna meglepő hasonló ítélet a FIFA-tól sem.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×