eur:
411.22
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal játékosa ünnepel, miután gólt szerzett a Liverpool ellen az angol labdarúgó Szuperkupáért játszott döntő mérkőzésen a londoni Wembley Stadionban 2020. augusztus 29-én.
Nyitókép: Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal játékosa ünnepel, miután gólt szerzett a Liverpool ellen. MTI/AP/Reuters/Andrew Couldridge

Üresek maradnak a brit stadionok

A koronavírus-járvány második hulláma miatt egyelőre mégsem térhetnek vissza a nézők a sporteseményekre októbertől.

Egyelőre felfüggesztették azt a tervet, hogy újra nézők lehessenek a sportrendezvényeken a szigetországban. A brit kormány eredetileg azt tervezte, hogy október 1-jétől legalább 25, legfeljebb 33 százalékos kihasználtsággal működhetnek a sportlétesítmények.

Michael Gove, a kormány munkáját összehangoló kabinetiroda miniszteri rangú vezetője azt mondta, a koronavírus-járvány második hulláma nem teszi lehetővé a tömeges újranyitást. A mostani nem a megfelelő pillanat ahhoz, hogy újra szurkolók lehessenek az eseményeken, de amint a körülmények engedik, visszaengedik a nézőket – emelte ki.

Michael Gove közölte: a vírus szabadtéren nem terjed úgy, mint fedett körülmények között, de a sportesemények jellegéből adódóan sokszor jönnek létre csoportosulások a be- és kiléptetésnél vagy a büféknél.

Nagy-Britanniában március óta a sportesemények többségét nézők nélkül rendezik meg.

A szigorítások bevezetése előtt még nézőkkel teli stadionban tartották a Liverpool-Atlético Madrid labdarúgó BL-mérkőzést, és utólag megvizsgálták, hogy ennek mekkora hatása volt a vírus angliai elterjedésében. A miniszter szerint sokan megkérdőjelezik, hogy akkor miért engedték még megtartani a meccset, és ezért is kell óvatosan kezelni az eseményeket. Hozzátette ugyanakkor, hogy a kormány megvizsgálja, mit tehet, hogy támogassa a sportolókat és a klubokat ebben a kihívásokkal teli időszakban.

Már több mint száz brit sportszövetség írta alá azt a közösen megfogalmazott levelet, amelyben a koronavírus-járvány miatt sürgős segélycsomagot kérnek Boris Johnson miniszterelnöktől. A szektor már 200 millió fontos segélyt kapott.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×