Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
308.38
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Német Toni Josef (b) és a japán Okava Keigo (j) a belgrádi férfi vízilabda világliga szuperdöntőjének ötödik helyéért vívott mérkőzésen 2019. június 23-án. A magyar férfi vízilabda-válogatott 15-13-ra nyert és így az ötödik helyen végzett.
Nyitókép: MTI/EPA/Marko Metlas

Faragó Tamás: a világbajnokság már komoly megmérettetés lesz

Ötödik lett a magyar válogatott a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos belgrádi szuperdöntőjében. Az együttes a zárónapon 15-13-ra nyert Japán ellen. Farkas Dávid kérte értékelésre Faragó Tamás olimpiai és világbajnok vízilabdázót, az InfoRádió állandó sportági szakértőjét.

"Nem lehetünk büszkék, de vannak kifogások és indokok, amik alapján ez a helyezés elfogadható" - mondta a volt olimpiai bajnok vízilabdázó. Faragó Tamás az indokok között említette elsősorban, hogy a világbajnokságra készül a magyar válogatott, amely nem a világbajnokságra utazó csapattal ment ki Belgrádba, illetve eleve le is mondott annak a lehetőségéről, hogy itt nagyon jól szerepeljen. Hozzátette,

a szerb és a horvát válogatott kivételével a többiek nem nagyon vették komolyan a világligát.

Arra a kérdésre, hogy értékelése szerint a fiatalok teljesítménye mennyire volt meggyőző, Faragó Tamás azt mondta, aki egy hirtelen összeállított B válogatottban szerepel, annak elsősorban az a célja, hogy az A keretbe bekerüljön, a világbajnokságra kikerüljön. "Egy-két jó teljesítményt láttunk, de ennél többet szeretnénk a fiúktól" - fogalmazott a szakember.

"Szükség van az ilyen karakterekre"

"Az utolsó mohikán, aki egyszerre volt jó sportoló és jó sportember" - így jellemezte Faragó Tamás Gór-Nagy Miklós világbajnokot, aki bejelentette visszavonulását. A 36 éves világklasszis a Ferencvárosban marad, ezentúl az utánpótlás munkáját segíti majd.

Faragó Tamás azt mondta róla, hogy mindig minden pillanatban a maximumot próbálta kihozni a vízilabdából. Szerinte jó lesz az, hogy az utánpótlással foglalkozik, mert a magyar vízilabdának szüksége van ilyen karakterekre és ilyen férfiakra, akik nem csak vízilabdázni tanítják meg a játékosokat, hanem viselkedni is.

"Elvárás a legjobb négy közé jutás"

A házigazda szerb válogatott horvátok elleni, olimpiai kvótát érő 12-11-es világliga-győzelméről Faragó Tamás azt mondta, miután Belgrádban volt a mérkőzés, 4-5 ezer ember jött össze a lelátókon, és már nem is a vízilabdáról és a szerb győzelemről, hanem egyáltalán Szerbiáról volt szó.

"Az elvárás a magyar válogatottal szemben mindig a legjobb négy közé kerülés, mert a magyar vízilabda ezt megérdemli és nálunk ez kötelezettség is." MTI Fotó: Illyés Tibor

A magyar szakember szerint a szerb válogatott megérdemli az első helyet, ugyanakkor az egész világliga a minősítését majd a három hét múlva kezdődő koreai világbajnokság fogja megadni.

A világbajnoki esélyekről Faragó Tamás azt mondta, miután a világligán az esélyesek közül többen - például az Egyesült Államok, Görögország, Oroszország - nem volt jelen, a világbajnokság már egy komoly megmérettetés lesz. "Az elvárás a magyar válogatottal szemben mindig a legjobb négy közé kerülés, mert a magyar vízilabda ezt megérdemli és nálunk ez kötelezettség is" - tette hozzá Faragó Tamás egykori olimpiai bajnok vízilabdázó, az InfoRádió állandó sportági szakértője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet – jelentette ki a miniszterelnök egy hétfő esti interjúban. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a héten kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Budapesten kívül.

Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, figyelembe véve a speciális, hátrányos helyzetű diákok igényeit.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

A Tisza-kormány kezdeményezi Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetését, az alaptörvény-módosítás egy nagyobb intézményi csomag része, amely érinti az Alkotmánybíróságot, a Kúria elnökét és a képviselői mandátumok korlátozását is – ismertette Magyar Péter miniszterelnök a 444-nek adott interjújában. Magyar arról is beszélt, hogy szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamat indulna, amelyben a közvetlen államfőválasztás is szóba kerülhet. A kormányfő emellett ismertette a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal kapcsolatos terveit, amely európai szinten is az egyik legerősebb korrupcióellenes szervként működne, a kormánytól függetlenül, az Országgyűlésnek beszámolva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×