Infostart.hu
eur:
356.62
usd:
314.74
bux:
139185.09
2026. június 24. szerda Iván
Izrael megölte a Hamász egyik vezetőjét Libanonban
Nyitókép: X / IDF

Újabb Hamász-vezetőt likvidált Izrael – videó

Az izraeli biztonsági erők Szidónban, Libanoni déli, tengerparti városában megölték Mohamed Sahínt, a Hamász iszlamista terrorszervezet libanoni katonai vezetőjét – jelentette az izraeli hadsereg (IDF) közösen a Sin Bet belbiztonsági szolgálattal.

Izraelben "a Hamász libanoni hadműveleti osztályának vezetőjeként", valamint iráni összekötőjeként határozták meg Sahín státuszát, akivel egy, az autójára mért dróncsapással végeztek a libanoni hadsereg egy ellenőrző pontja és a város sportstadionja közelében. A támadásról készült felvételeken látható, amint a gépkocsi lángba borul.

Az IDF szerint Sahin az utóbbi időben iráni irányítással és finanszírozással az Izrael elleni terrorizmust próbálta előmozdítani, és a terrorszervezet egyik legtöbb információt birtokló vezetője volt. Sahin a Hamász libanoni parancsnokaként nemcsak Dél-Libanonban tervezett Izrael elleni támadásokat, hanem külföldön is szervezett zsidók elleni terrorakciókat.

Izrael hétfőn bejelentette, hogy az IDF a kitűzött időpontnak megfelelően kedden kivonul Libanonból - de több stratégiai ponton ott marad, egyeztetve és egyetértésben az Egyesült Államokkal. Vasárnap az Al-Ahbar című libanoni hírportál arról számolt be, hogy a "határ menti helyszínek" al-Labuna, al-Hamama, Dzsabal Balata, Vadi Hunin és Marqaba falvak mellett lesznek, valamint a Dzsal al-Dir területen Itrun térségében.

Izrael a Libanonnal kötött tavaly novemberi tűzszünetben azt vállalta, hogy hatvan napon belül kivonul Dél-Libanonból, majd ezt a határidőt három héttel, február 18-ig meghosszabbították.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×