Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Halállista: Melyik légitársaságokkal nem szabad repülni?

Három afrikai ország minden légitársasága felkerült az Európai Bizottság legfrissebb feketelistájára, amelyen azon cégek szerepelnek, amelyek nem üzemeltethetnek járatokat az Európai Unió területére biztonsági kockázatok miatt.

Közzétette az Európai Bizottság a légitársaságok legfrissebb feketelistáját, amelyre három afrikai ország minden légitársasága felkerült. A Yemen Airways azonban nem szerepel a legveszélyesebb légitársaságok között annak ellenére, hogy az idei évben egyik gépe halálos balesetet szenvedett és 153 áldozatot követelt.

A feketelistán szereplő cégek nem üzemeltethetnek járatokat az Európai Unió területére biztonsági okok miatt. Most Kongó, Sao Tomé, illetve az Etiópia és Szomália által határolt kis ország, Dzsibuti légitársaságai kerültek be a legveszélyesebb légitársaságok közé.

A bizottság azzal indokolta döntését, hogy a Sao Tomé légitársaságai esetén szokatlanul magas a balesetek száma és eddig az ország menekülési útvonalat jelentett a veszélyes légitársaságoknak, akik így ki tudták kerülni a saját országaikra vonatkozó tiltásokat.

Kongó légitársaságaival kapcsolatban a felerősödtek a biztonsági kockázatok, miután augusztusban egy teherszállító repülőgép lezuhant és a fedélzeten tartózkodó 6 fő halálát okozta.

Viszont az angolai állami légitársaság, a TAAG által esetén az Európai Bizottság engedélyezte, hogy bár korlátozásokkal, de repülhessen. A légitársaságot 2007-ben kitiltották az Európai Unióból, miután jelentős veszteségei voltak, múlt novemberben azonban lecserélte az egész igazgatóságát annak érdekében, hogy ismét működhessen az EU-ban. Áprilisban egyik pilótáját felfüggesztette, miután tévedésből rossz repülőtéren landolt.

A teljes lista itt olvasható.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×