Infostart.hu
eur:
355.42
usd:
313.43
bux:
139544.14
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Obama megszünteti a melegek joghátrányát az amerikai hadseregben

Barack Obama amerikai elnök a melegek jogaiért vasárnapra szervezett nagyszabású washingtoni felvonulás előestéjén megerősítette, hogy véget vetnek a melegek katonai szolgálatát kísérő korlátozásoknak.

Obamát állva ünnepelték a Human Rights Campaign, a homoszexuálisak jogaiért küzdő szervezet vacsoráján, ahol kijelentette: megszünteti a "nem kérdezik, ne mondd" gyakorlatot. Az elnök az amerikai hadsereg eljárására utalt, amely megtiltja a melegségüket nyíltan felvállalók katonai szolgálatát.

Obama még elnökválasztási kampánya idején megígérte, hogy küzdeni fog a melegek jogaiért, így például hatályon kívül helyezi a házasságok védelmére vonatkozó törvényt, amely megtiltja a szövetségi kormánynak, hogy kikényszerítse az amerikai államoktól a meleg házasságok elismerését. A homoszexuálisok érdekvédőit csalódottsággal tölti el, hogy Obama megválasztását követően nem sokat tett választási ígéretei valóra váltásáért.

A szervezet által adott vacsorán Obama elismerte, hogy az ilyesfajta ügyek megoldása a reméltnél tovább tart, annál is inkább, mert belpolitikájában lekötik az egészségügyi reformok és a gazdasági válságra adandó válaszok.

Obama a melegek jogaiért folytatott küzdelmet a feketék hátrányos megkülönböztetése ellen a hatvanas években zajlott polgárjogi mozgalmak harcához hasonlította. Az elnök beszámolt korábbi döntéseiről, például, hogy a szövetségi meleg közalkalmazottak partnerei is részesülhetnek bizonyos előnyökben, amelyek korábban csak a házastársi kapcsolatban élőkre vonatkozott.

Mint elmondta, reményei szerint rövidesen aláírhatja az úgynevezett gyűlölettörvényt is, amelynek hatálya alá sorolják immár a szexuális orientáció miatti támadást is. A képviselőház a közelmúltban szavazta meg a törvény kiterjesztését, amely a szenátusi jóváhagyásra vár.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×