Infostart.hu
eur:
355.45
usd:
312.1
bux:
138835.76
2026. június 23. kedd Zoltán

Opel-ügy: a GM tovább húzza az időt

A válságba jutott Opel autógyár nevében fellépő vagyonügynökség amerikai vezetője szerint Berlinnek nem lenne szabad beavatkoznia a General Motors döntésébe. Az Opel tulajdonosa eredeti tervei szerint már a múlt hónapban határozott volna arról, hogy megválik-e a német autógyártól, és az ügy elhúzódása miatt előbb a kancellár, majd külügyminisztere is szót emelt a washingtoni kormánynál. Az eset lassan már a politika síkjára tolódik át.

Az Opel ügyében szükségtelen transzatlanti vitába bocsátkozni - mondta az autógyár nevében fellépő vagyonügynökség vezetője, aki mindkét fél részéről rugalmas hozzáállást sürgetett. Mint Fred Irwin fogalmazott, oktalanság nyomást gyakorolni a washingtoni kormányra, mert a General Motors Detroitban a politikától függetlenül határoz az autógyár ügyében.

Irwin, aki egyben a Berlinben működő amerikai iparkamara elnöke is, azt követően nyilatkozott, hogy előbb Angela Merkel kancellár emelt szót a mielőbbi döntés mellett, majd pedig Frank Walter Steinmeier külügyminiszter amerikai kollégáját, Hillary Clinton kérte a további halogatás elleni fellépésre.

A berlini kormány autóügyekben illetékes tanácsadója, Willi Diez egy sajtóinterjúban úgy vélte, hogy a General Motorsnak már nem igen áll érdekében megválni az Opel művektől, mert hosszú távú terveibe alighanem jól illeszkedik a német vállalat, amely fontos kapcsolat lehet a cég európai kereskedelme szempontjából.

A General Motors detroiti központjában a hét végén bejelentették, hogy még további időt vesz igénybe a döntés meghozatala, mert az autógyár átvételéért versengő, és a berlini kormány részéről pártolt osztrák-kanadai Magna cég ajánlata egyelőre nem elég kielégítő. Thüringia tartomány gazdasági minisztere ezt felháborodással utasította vissza, és azt vetette az amerikai konszern irányítóinak szemére, leszögezve azt is, hogy a Magna már minden információt a General Motors rendelkezésére bocsátott.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×