Infostart.hu
eur:
355.42
usd:
313.43
bux:
139544.14
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Pixabay

Az országosnál is nagyobb szigorra figyelmeztetnek a Balatonnál

Több ponton is változott a Balatoni Horgászrend.

Március 1-jén országszerte életbe lépett a balin, a süllő, a kősüllő és a sügér fajlagos fogási tilalma (a csukáé pedig már február 1-je óta tart). A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) felhívta a figyelmet, hogy a Balatonnál azonban nemcsak megtartani tilos ezeket a fajokat, hanem rájuk horgászni is - írta a pecaverzum.hu.

„Március 1. – április 30. közötti időben csalihalat, halszeletet, műcsalit, bármely horgászhelyen (parton, stégen, vízi járművön, vízben állva stb.) tartani, azzal horgászni, továbbá süllőt, balint, csukát, kősüllőt és sügért megtartani TILOS! (A kukoricát vagy egyéb magvakat, pelleteket utánzó gumi/szilikon/hungarocell csalikat e horgászrendi pont esetében nem tekintjük műcsalinak, tehát használatuk békés halak horgászatához engedélyezett.)” – olvasható a Balatoni Horgászrend 31. pontjában.

A 32. pontban olvasható, úgynevezett

„áprilisi csónakos tilalom” szövege jelentősen változott.

Ahogy az északi parton korábban is létezett egy 50 méteres part menti sáv, ahol kizárólag nappal és kizárólag békés halakra szabadott horgászni, az idei évtől a déli parton is lehetőség lesz erre, ám itt a sekélyebb víz miatt a parttól legfeljebb 300 méterre. A változás gyakorlatilag véglegesíti a koronavírus-járvány kapcsán az elmúlt két áprilisban eszközölt eseti feloldásokat.

A portál képeket is közöl az érintett területekről.

Megjegyzik még, hogy a 33. pontban leírt úgynevezett „tavaszi csatornás tilalom” jelentősen enyhült. E szerint április 15. és június 15. között már csak a Keleti-bozót-csatornán az M7 autópálya hídtól délre eső (azaz felső) szakaszon lesz általános horgászati tilalom.

Azt is nyomatékosított a BHNp Zrt., hogy a sárga bójákkal körülhatárolt négyszög alakú részek kíméleti területeknek számítanak a Balatonon, ahol tilos horgászni vagy áthajózni.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×