Infostart.hu
eur:
355.45
usd:
312.1
bux:
138835.76
2026. június 23. kedd Zoltán

Megvédték a "nemfizető" magyar autóst a horvát benzinkúton

Nem rendezte a tankolás számláját egy magyar autós a múlt héten a horvátországi Rovinjban, a benzinkút vezetője azonban megvédte, mert nem a saját hibájából távozott fizetés nélkül.

A magyar autós a tankoláson kívül néhány apróságot is vásárolt a benzinkút shopjában, majd a pénztárnál jelezte, hogy a megvenni szándékozott árukon kívül melyik kútoszlopnál tankolt. A pénztáros a leolvasóban lehúzta a bankkártyát, annak tulajdonosa pedig a számlával távozott a kútról. Már csak a hazaérkezés után vette észre, hogy csupán 78 kunáról szólt a nyugtája, a 400 kunás, vagyis mintegy 15 ezer forintos tankolás nem szerepelt a papíron - idézte fel az esetet az MTI-nek maga a vásárló.

Nem hagyta nyugodni a lelkiismerete, és attól is tartott, hogy mi történik, ha esetleg feljelentették a fizetés nélküli távozás miatt, ezért egy horvátul jól beszélő ismerősétől kért segítséget.

Felhívták a benzinkutat, hogy tisztázzák a történteket, de meglepetésükre a töltőállomás vezetője közölte velük: nem az autós, hanem a pénztáros hibája volt, hogy nem szerepelt a számlán a tankolás végösszege, ezért ne tartson retorzióktól. A napi záráskor derült ki, hogy hiányzik az összeg, de a biztonsági kamerák aznapi felvételeit átnézve igazolódott, hogy az ügyfél fizetni akart. A kutas a magyar autósnak azt mondta: a pénztáros hibázott, ezért neki kellett rendeznie a hiányzó összeget.

A szerencsésen zárult "nemfizetős" kalandot átélő magyar autós azonban nem hagyta annyiban a dolgot, elkérte a pénztáros nevét. Szeptemberben ugyanis ismét Rovinj felé autózik, és ha nem is az ő hibája volt, de utólag legalább rendezni szeretné a tartozását.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×