Infostart.hu
eur:
355.78
usd:
312.99
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván
Karácsony Gergely főpolgármester beszédet mond a fogyatékkal élők világnapja ünnepi rendezvényén a budapesti Városházán 2019. december 3-án. Az eseményen aláírták a fogyatékosügy önkormányzati támogatásáról szóló szándéknyilatkozatot, amelyhez tizennégy, az érintetteket képviselő civil szervezet csatlakozott.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Lánchíd felújítása: keresik a megoldásokat

A 3-as metró rekonstrukciója és a pesti fonódó villamosberuházás nem csúszik – ismertette a főpolgármester.

Járvány nincs, járványveszély van Budapesten – hangsúlyozta Karácsony Gergely az ATV Start című műsorában. A főpolgármester azt mondta: az országos szűrés szerint lakossági szinten alig van jelen a vírus, Budapesten pedig napok óta csökken a fertőzöttek száma. Hozzátette,

reméli, hogy pünkösdkor már lehet strandolni, egyelőre azonban csak kültéri szolgáltatásokat lehet igénybe venni.

„Miközben nyitunk, csomó mindent zárunk is. Például a játszóterek egy fontos terület, ahol nyitunk, de a felnőttektől azt fogjuk kérni, illetve a rendelet ezt írja elő, hogy viseljenek maszkot” – fogalmazott a főpolgármester.

Arra a felvetésre, hogy a Pesti úti idősek otthonában indít-e vizsgálatot a főváros, Karácsony Gergely úgy reagált:

már annyi vizsgálat folyik, hogy „ha egy szög nincs rendesen bekalapálva, azt is megírja a kormánysajtó”.

„Nagyjából a mi kérésünk után egy hónappal az országos tisztifőorvos kötelezővé tette, hogy csak negatív koronavírus-tesztes beteget lehet visszahozni az idősotthonokba. Mi ezt március elején kértük, amikor már tombolt a járvány a kórházakban, amikor a kormányhivatal kiadott egy állásfoglalást, amely alapján a kórházak eljártak, gyakorlatilag le lettek tiltva erről, mondván ez felesleges pénzkidobás – fogalmazott Budapest első embere, aki szerint, ha nem „politikai közhely puffogtatás”, hanem valódi rendszerszinten akarunk érdemi felelősséget megállapítani, akkor az szerinte az abban keresendő, hogy „Magyarországon, ebben a járványban a kórházakban több ember kapta el a betegséget, mint ahány meggyógyult”.

A Biodóm ügyében azonban biztosan lesz felelősségre vonás – tette hozzá a főpolgármester. Karácsony Gergely szerint folyik a vizsgálat azzal kapcsolatban, hogy 20 milliárd forint hiányzik a beruházás költségvetéséből.

A városvezető arról is beszélt, hogy a Lánchíd felújítását elhalasztják, már keresik azokat a műszaki megoldásokat, amelyek révén a híd úgy tud megújulni, hogy azt a főváros ki is tudja fizetni.

A tömegközlekedési beruházások azonban nem csúsznak

– hangsúlyozta.

„Ami nagy és fontos beruházás, az a 3-as metró felújítása, semmi jogi eszköz nincs, hogy elhalasztásra kerüljön, így is már három évet csúszott. És ehhez kapcsolódóan muszáj megtörténnie a pesti fonódó hálózat első lépésnek, ami gyakorlatilag a Haller utcában egy villamosszakasz megépítését jelenti” – magyarázta Karácsony Gergely.

A főváros 63 milliárdot zárolt szeptember végéig olyan beruházásokból, amik idén már biztosan nem tudnak elindulni. Karácsony Gergely szerint azonban mindent nem lehet elhalasztani, hiszen az tovább fékezné a gazdaságot.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×