Szinte felsorolni is nehéz, mi mindent nyert meg vízilabdázóként Benedek Tibor, aki csütörtökön hajnalban hunyt el.
A sikerszéria már 1989-ben kezdődött egy ifjúsági Európa-bajnoki arannyal, majd az Újpestbe szerveződve jöttek a magyar bajnoki aranyak, és a nemzetközi diadal sem maradt el: 1994-ben a BEK-et is megnyerte a gárda, Benedek a csapat egyik legjobbja volt.
Részt vett az 1992-es barcelona olimpián, sőt a torna gólkirálya lett. A válogatottal az első aranyéremre 1997-ig kellett várni, ekkor a sevillai Eb-n diadalmaskodott Kemény Dénes válogatottja.
A két évvel későbbi duplázásból kimaradt eltiltás miatt, a csapattársak a győztes firenzei döntő után hosszasan éltették. 1999 augusztusában került ugyanis nyilvánosságra, hogy tavasszal, az olasz bajnoki elődöntő során végzett doppingvizsgálata pozitív eredményt hozott. Mintájában kis mennyiségű clostebolt találtak, amely a játékos véleménye szerint a gombásodás ellen használt kenőcse útján juthatott a szervezetébe. Szeptember 1-jén, egy nappal a firenzei Európa-bajnokság előtt az Olasz Olimpiai Bizottság az Olasz Úszó Szövetség hatáskörébe utalta az ügyet, de felfüggesztését helybenhagyta. Egy hét múlva az úszószövetség 8 hónapra eltiltotta Benedeket. November végén a nemzetközi szövetség (FINA) 15 hónapra növelte a büntetést.
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) 2000 januárjában mondta ki a végső szót: eltiltása 8 hónap lett, amely április 28-án járt le. Benedek ennek ellenére beverekedte magát a csapatba, Sydney-ben sokáig nem ment neki a játék, de az oroszok elleni döntőben parádés teljesítményt nyújtva négy gólt szerzett.
2003-ban a hiányzó a világbajnoki cím is összejött a válogatottnak. Ezúttal nema fináléban, hanem az elődöntőben villogott, háromszor volt eredményes a görögök elleni hosszabbításos csatában.
2004-ben Nagy Tímeával együtt mondta az eskü szövegét az olimpia előtt. Athénban is kulcsembere volt a duplázó együttesnek, a szerbek elleni döntőben is betalált.
2005 májusában szívritmuszavara miatt lemondta a válogatottságot, majd 2007 februárjától egészségi állapota újra lehetővé tette a szereplést. Bekerült a pekingi keretbe is - ötödik olimpiáján, 36 évesen 10 gólt szerzett, a csapat második legeredményesebbje volt. A válogatottságtól három olimpiai aranyéremmel búcsúzott.
2010-től még játszott a Pro Reccóban, amikor már a válogatott másodedzője volt Kemény Dénes mellett, így vett részt a londoni olimpián is, ahol ötödik lett az együttes. 2012-ben hagyott fel a játékkal.
2012 őszén még Kemény Dénes volt a kapitány hivatalosan, de megbízottként már Benedek irányította a csapatot, amelyet a következő januártól át is vett.
Rögtön az első nagy eseményen sikerre is vezette a válogatottat: 2013-ban Barcelonában vb-aranyérmet ünnepelhetett. A fináléban Montenegrót győzték le a mieink.
A válogatottal még egy Eb-ezüstöt és egy -bronzöt szerzett, míg a 2015-ös vb-n hatodik lett az együttes.
A riói olimpián a balszerencsésen elveszített negyeddöntő után ötödik lett a csapat, ami után nem folytatta a szövetségi kapitányi munkát.
A 2017-es hazai masters-vb-n újra játszott, és aranyérmes lett a válogatottal.
2017-től az UVSE szakmai igazgatójaként, illetve a 2018/19-es idénytől vezetőedzőjeként dolgozott, a csikócsapattal a várakozáson felül szerepelve.
- Vincze Balázs: felfoghatatlan, hogy egy ilyen tiszta szívű ember hogy kaphatott ilyen rövid életutat
- Nagy Viktor is szívbemarkoló üzenettel búcsúzik
- Így emlékezik Magyarország Benedek Tiborra
- Vári Attila: Benedek Tibor igazi példakép volt
- Szécsi Zoltán: az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb távozott most közülünk
- Kiss Gergely Benedek Tibor halálára: 'Elnézést kérek...'
- Sapics: Benedek Tibor volt az egyetlen vízilabdázó, akire igazán felnéztem
- Faragó Tamás: bárhová megyünk, Benedek Tibor mindig ott lesz az uszodában
- Kemény Dénes: Benedek Tibor nem ismert lehetetlent, mindenki számára irányt mutatott
- Kovács István: Benedek Tibor volt az edzők álma
- Pro Recco: sosem felejtünk el, Grande Tibor
- Elhunyt Benedek Tibor háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó